Cíl splnili, ale byly to pořádné nervy! Zbrojovka se na postup do 4. kola MOL Cupu hodně nadřela, protože na hřišti Táborska prohrávala do posledních minut 0:1. Pak ale Alli se Ševčíkem bleskurychlým obratem zajistili výhru a pokračování v soutěži.

Brňané nastoupili do duelu na jihu Čech se Šimanem v bráně, v obraně naskočili Divíšek či Hlavica a poprvé po uzdravení se v základní sestavě objevil Pachlopník.

Favorizovaní hosté v úvodu utkání drželi míč a kombinovali kolem šestnáctky domácích, do šancí se ale dlouho nedostávali. První větší možnost tak měl paradoxně na druhé straně Mach, hlavičkou ovšem minul. Z Brňanů byli v první půli nejblíže ke gólu Řezníček s Hladíkem. První jmenovaný těsně nedosáhl na Ševčíkův centr, druhého pak vychytal Zadražil.

Po změně stran se už přítomní diváci dočkali branek. Tu první vstřelil domácí Ledecký, který se přes obranu Brna probil do zakončení. Šimanovi udělal kličku a poslal Táborsko do vedení.

Brňané prostřídali, ale dlouho nedokázali platonický tlak přetavit v nebezpečné šance. Těsně vedle hlavičkovali Rogožan s Fouskem, obrana Táborska ale stále odolávala a zdálo se, že duel nabídne překvapivý postup dvanáctého týmu druholigové tabulky. Proti byl ale hostující Ševčík, který protančil okolo dvou protihráčů a našel Alliho, jehož tečovaný centr skončil v síti.

Ve vzduchu tak viselo prodloužení, ani k tomu ale nedošlo. V samém závěru nastavení vybojoval míč Rogožan a posunul ho na Ševčíka, který si už věděl rady a přesnou střelou zpoza vápna zajistil Zbrojovce postup.

Za klíčového muže utkání nakonec mladého záložníka, který má našlápnuto do pražské Sparty, označil i asistent trenéra Jozef Dojčan, protože Ševčík na první gól nahrál a druhý sám vstřelil. Zbrojovácké eso totiž v posledních ligových zápasech stagnovalo a výkon v Táboře ho může podle Dojčana nakopnout.

„Byl výborný a věříme, že tím může chytit nazpět sebevědomí. To, že zůstal na hřišti až do konce a rozhodl zápas, mu může jen a jen pomoci. Klíčovou akci předvedl už před prvním gólem, kdy prošel přes dva hráče. Tím, že v předcházejících zápasech střídal poměrně brzy, jsme jej nechali na hřišti déle a odvděčil se tímto způsobem,“ uvedl Dojčan.

Ten přiznal, že to byl pro Brňany těžký zápas. „V poli jsme byli možná lepší, drželi jsme míč, ale jen po šestnáctku. Nedokázali jsme si vypracovat mnoho šancí, těch pár jich pochytal gólman. Když jsme navíc inkasovali laciný gól, dostali jsme se rázem do složité situace. Pak se nám ale v závěru povedlo zabrat a otočit skóre,“ hodnotil utkání asistent trenéra s tím, že brněnští fotbalisté i přes bolest a nervy urvali v poháru kýžený postup poté co se jim vyplatilo hrát do posledních vteřin.