Velkým tématem duelu byl návrat amerického snajpra Muellera do Brna. Nejlepší střelec sezóny 2020/2021 strávil v Brně čtyři roky a poprvé se modrobílým postavil v dresu Ostravanů. Na ledě nakonec strávil 24 minut.

Ústřední postavou úvodu utkání byl domácí gólman Furch, který nahradil zraněného Čiliaka a zneškodnil hned několik šancí Vítkovic. Tu největší měl v 6. minutě Marosz. Kometa však úvodní nápor přežila a udeřila jako první. V polovině prvního dějství vytasila svou největší zbraň – přesilovku. V ní Koblížek vymetl šibenici Klimešovy branky – 1:0.

Od této chvíle se role otočily a na ledě dominovali domácí. Šance však neproměňovali ani ve druhé periodě, v níž si na bývalém spoluhráči Klimešovi vylámali zuby Šalé a Zbořil.

V posledních pěti minutách před sirénou měly oba týmy k dispozici další početní výhody. Furch i Klimeš však odolali a druhé dějství tak žádný gól nenabídlo.

Třetí dvacetiminutovka začala pro Kometu nejlépe, jak mohla. Svůj parádní výkon totiž podruhé podtrhl Koblížek, který na pravém křídle rozkmital své rychlé nohy a střelou na zadní tyč rozvlnil síť – 2:0. Vítkovice se pokusily o okamžitou odpověď, jenže znovu narazily pouze na Furcha. Ten si poradil s ránou Marosze i nebezpečnou Lakatošovou dorážkou.

Na situaci z 52. minuty byl už strážce brněnské svatyně krátký. Střela Kriegera z pravé strany mu propadla mezi rukou a tělem a doklouzala se až za brankovou čáru – 2:1. Tři a půl minuty před koncem to hosté zkoušeli v šesti, nicméně na Furcha nikdo z nich nevyzrál. Kometa tak po Pardubicích a Olomouci i potřetí v řadě porazila aktuálního lídra.

„Bylo vidět, že proti sobě hrají mužstva, která momentálně mají výbornou formu. Soupeř pod dojmem, že je na prvním místě a na vítězné vlně, výborně začal. My jsme chtěli začít opatrněji, abychom ho nepustili do vedení. Tam jsme možná hazardovali až moc a podržel nás Furch. Pomohl nám gól z přesilovky a potom to bylo otevřené utkání nahoru dolů, které se muselo všem líbit. Když jsme dali druhý gól a mysleli si, že zápas jde za námi, tak se ukázalo, jak je soupeř silný. Jen nezměrnou bojovností a výborným výkonem gólmana jsme ten zápas ulehali a vyhráli jsme,“ uvedl trenér Komety Martin Pešout.