Ve 23. extraligovém kole nastoupil v obraně hostů k prvnímu zápasu v nejvyšší soutěži brněnský junior František Němec. Šlágr kola mezi prvním a pátým celkem tabulky sledovala parádní návštěva přes 10 tisíc diváků.

První střelu zápasu si připsal Zbořil, pardubického Frodla ale nezaskočil. Na druhé straně musel vzápětí musel zasáhnout i Čiliak, který se vytáhl i proti dvěma ranám Čerešňáka.  Brňané Kučeřík a Flek v šancích netrefili branku domácích.

V 11. minutě se však hosté za aktivitu dočkali odměny. Horký našel rozjetého Fleka, který střelou na přední tyč otevřel skóre ‒ 0:1. V 15. minutě mohlo být na brněnské střídačce ještě veseleji, když Vincour našel debutanta Němce, Frodl ale puk nepustil.

Začátek 2. třetiny byl ve znamení šancí na obou stranách, ale v závaru v 25. minutě se nejrychleji zorientoval Adam Musil a vyrovnal skóre ‒ 1:1.

Kometa si ale rychle vzala vedení zpátky. Po střelách Holíka a Kundrátka ještě puk za čáru nedoputoval, v 27. minutě se však ujala dorážka Horkého ‒ 1:2. O dvě minuty později ztrestal chybnou rozehrávku domácích Flek a ranou pod víko zvýšil na 1:3 pro hosty.

Dynamo mohlo snížit v půlce 3. třetiny, kdy se už se puk pomalu kutálel do branky, ovšem Čiliak ho dokázal zastavit ještě před brankovou čarou. Domácí vyzkoušeli hru bez brankáře už čtyři minuty před koncem. Ve velké šanci se ukázal Adam Musil, ale neprosadil se.

Minutu před koncem našel odražený puk Říčka a snížil ‒ 2:3. Ke smůle Komety se domácím podařilo v posledních vteřinách vyrovnat, když 22 sekund před závěrečnou sirénou se prosadil Adam Musil a poslal zápas do prodloužení ‒ 3:3.

V nastaveném čase měly oba týmy několik příležitostí na vyrovnání, na obou stranách se dokonce řítili dva hráči sami na brankáře. Flek i Zohorna se ale rozhodli střílet a s tím si brankáři poradili. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy. Ačkoliv se Holík se Zbořilem trefili, domácí hráči byli úspěšnější. Kometa tak na ledě lídra vybojovala bod.

Trenér Pardubic Marek Zadina uznal, že zápas nebyl v podání jeho svěřenců optimální. „Dolehla na nás nějaká únava. Byl to takový ten zápas, kdy nám odskakovaly puky, takhle to ale prostě občas je. Brno hrálo dobře do obrany a jednoduše u nich v pásmu a nás stálo hrozně sil se do toho dostat,“ uvedl Zadina.

Závěr duelu však byl podle něj skvělý. „Kluci do poslední chvíle věřili, že když dáme jeden gól, tak jsme schopní dát další, což se potvrdilo. V těch nájezdech jsme pak ten závěr potvrdili, což pro nás znamená hrozně moc,“ děkoval kouč svým borcům.

„Za poslední dobu jsme odehráli asi naše nejlepší utkání. Dokázali jsme udržet ofenzivní sílu domácího týmu – především jeho první lajnu – po celý zápas. V některých situacích nás podržel výborný brankář Čiliak. Bohužel jsme kvůli závěru třetí třetiny přišli o tři body, to nás hodně mrzí,“ posteskl si brněnský kouč Martin Pešout.