Zápas 14. extraligového kola měl pikantní příchuť pro brněnského trenéra Martina Pešouta, který Energii trénoval v minulé sezóně. A poprvé se v modrobílém dresu proti svým bývalým spoluhráčům představil na karlovarském na ledě útočník Jakub Flek.

První třetina přinesla vyrovnaný hokej. Nejprve mohla skóre otevřít teč domácího Rachůnka, na druhé straně pak mohl slavit Holík, ale jeho rána skončila ve výstroji brankáře Lukeše. V 15. minutě však Karlovy Vary přece jen skórovaly, když Gríger našel zpoza branky hůl Rachůnka, který překonal Furcha.

Brňané mohli vyrovnat Horkým, který v přečíslení s Flekem ani nadvakrát nedostal puk za Lukeše. Před první sirénou ještě těsně mimo prudce pálil brněnský kapitán Zaťovič.

Ve 2. třetině předvedl pohlednou individuální akci Dufek, který ale pozorného Lukeše nepřekonal. Další velkou šanci měl po přihrávce Holíka Horký, ale 11. extraligovou trefu nepřidal. Kometa srovnala v přesilovce, když Holík přihrál Kundrátkovi, který připravil kotouč na volej Zbořilovi a ten propálil obranu včetně Lukeše.

Energie následně také hrála přesilovku, kterou sice nevyužila, ale z následného náporu znovu odskočila do jednobrankového vedení. Střelu Plutnara Furch ještě stačil vyrazit, stejně si počínal i proti Grígerovi, ale na pokus Beránka už brněnský brankář nedosáhl – 2:1.

Kometa se ve třetí třetině hnala za vyrovnáním, ale chyběla jí k tomu vážnější šance. Pak ale v závěru utkání hosté sáhli k power play, a přece jen se kýženého druhého gólu dočkali, když Holík poslal na modré čáře puk na Kundrátka a brněnský zadák prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Šlo o první Kundrátkovu trefu v dresu Komety.

Domácí však záhy ještě mohli strhnout vítězství na svou stranu, ale Půlpánovu ránu zastavila tyč brněnské brány a utkání tak dospělo do prodloužení. V něm se hnal na Furcha karlovarský střelec první branky Beránek, ale brněnský maskovaný čaroděj vytáhl další famózní zákrok.

Zápas tedy dospěl až do samostatných nájezdů, kde se ve druhé sérii prosadil mladíček Šalé a pojistku přidal kapitán Komety Zaťovič. A když Furch vychytal všechny nájezdy Energie, bylo jasné, že si Brňané po třech letech odvezou z KV Arény dvoubodovou výhru. Kometa si navíc upevnila třetí místo v extraligové tabulce.

„Pro nás je bod trochu hořký, vzhledem k tomu, že jsme přišli o dalšího hráče, ale musíme kluky pochválit. Hráli jsme výborné utkání a do poslední chvíle sahali po třech bodech. Sedm vteřin před koncem bylo břevno. Bylo to však vyrovnané utkání a je jenom škoda, že jsme to neurvali za tři body. Ale každý bod se počítá,“ uvedl karlovarský trenér Vojtěch Šik.

Vstup do utkání si pochvaloval jeho brněnský protějšek Martin Pešout. „Prvních deset minut jsme hráli výborně, ale po desáté minutě jako když utne. Měli jsme špatný pohyb. Domácí hráli výborně a díky Furchovi to bylo 2:1. Bojovnost, která přišla v poslední třetině, vyprodukovala skvělý tlak, který jsme naštěstí zúročili v power-play. V prodloužení jsme měli dvě, tři šance. Nájezdy jsou loterie, ale jsem rád, že nám to Eduard Šalé stejně jako v Liberci vystřelil,“ zhodnotil duel kouč Komety.