Hlavní postavou úvodu duelu byl brněnský gólman Furch, který zneškodnil hned několik sparťanských šancí. Tu největší měl ve 4. minutě Řepík: na Furcha šel sám, ale nevyzrál na něj. Kometa úvodní nápor přestála a udeřila jako první, když Flek parádní zadovkou našel snajpra Horkého, před nímž zívala už jen prázdná branka – 0:1.

Chvíli na to mohli fantastickou kulisou hnaní Brňané slavit znovu. Ďaloga se po narážečce s Flekem řítil prakticky sám na Kováře, ale typické sólo gólem neskončilo. Hosté poté ubránili oslabení po vyloučení Sallinena, nicméně jejich tlak nakonec vedl k vyrovnání. V 15. minutě Konečný po přečíslení střílel pod Furchovu vyrážečku – 1:1.

Lepší vstup do 2. třetiny měli modrobílí, kteří si vytvořili tlak a dostali se do několika zajímavých šancí, které však gólman Sparty Kovář pochytal. Na teč Zbořila po Kratochvílově ráně z pravého kruhu však ve 30. minutě nedosáhl a Kometa tak v půlce utkání vedla 2:1.

V následném oslabení znovu ukázal svoji extratřídu hostující brankář Furch, když nejdříve zlikvidoval Tomáškovu ránu z levého kruhu a poté si poradil i se samostatným únikem Konečného. I díky jeho zákrokům tak ve 36. minutě mohla modrobílými barvami nabitá O2 arena slavit znovu. Parádní sólo po levém mantinelu totiž vystřihl rychlík Koblížek, který se dostal až před branku a k bližší tyči nechytatelně zakončil – 1:3.

Na startu třetího dějství pro změnu tlačili Pražané. Ve 46. minutě se zopakoval souboj z první třetiny, když se sám na branku řítil Řepík. Stejně jako v prvním případě však narazil na skvělého Furcha. Chvíli na to si roli brankáře zkusil i Kundrátek, který na poslední chvíli po zlikvidoval dorážku Simona. Kontaktní gól však přece jen přišel, pumelice od modré čáry z hole Martina Janduse prostřelila všechno a všechny a zastavila se až o síť – 2:3.

V 56. minutě mohl vyrovnat domácí Vitouch, nicméně jeho střelu vytěsnil konečkem lapačky  Furch. Chvíli na to pálil i Němeček, ovšem branku přestřelil. Sparta to pak ještě v závěru duelu zkoušela v šesti, ale obětaví modrobílí výhru uhájili. Do Brna tak putují tři body a čtvrtá výhra v řadě!

„Samozřejmě jsme zklamaní, že jsme prohráli. Chtěl bych pochválit hlavně fanoušky, kteří vytvořili skvělou atmosféru. Naši hráči bojovali, myslím si, že v závěru třetí třetiny se nám dařilo Brno přehrávat, ale bohužel jsme nebyli efektivní. V důležitých momentech zápasu se nám nepodařilo využít přesilovky, i proto jsme prohráli,“ řekl kouč Sparty Patrik Martinec

Jeho brněnský protějšek Martin Pešout naopak zářil radostí. „Do zápasu jsme dobře vstoupili, ale na konci první třetiny Sparta vyrovnala. Ve druhé třetině jsme se znovu nastartovali a odskočili jsme na dva góly. Zbytečnými fauly na přelomu druhé a třetí třetiny jsme ale Spartu pustili zpět do hry. Konec zápasu byl o bojovnosti, musím přiznat, že nás tam Sparta tlačila, a i díky skvělému Furchovi jsme vedení ubránili,“ uvedl trenér Komety.