Hokejisté Brna zvítězili v 16. extraligovém kole na ledě Kladna 5:3 a připsali si již sedmou výhru za sebou. Kometa tak zůstává i nadále v kontaktu za vedoucími Pardubicemi a Vítkovicemi. Středočeši po třetí porážce z posledních čtyř zápasů zůstali předposlední. U všech gólů Rytířů byl obránce Jake Dotchin, jeden sám dal a na dva nahrál.

Před zápasem pogratuloval domácí klub kapitánovi Plekancovi, který dnes slaví čtyřicátiny. Během první přestávky pak došlo i na další jubilanty z řad legend kladenského klubu – Václava Sýkoru a Zdeňka Müllera, kteří během října oslavili shodně sedmdesátiny.

V úvodu utkání byli o něco aktivnější domácí a dočkali se i vedoucí branky. V 8. minutě zkusil štěstí Melka, po zásahu gólmana Furcha se opět dostal k puku, místo další střely našel před prázdnou brankou číhajícího Indráka, jenž si puk přikopl bruslí a skóroval.

Ve 13. minutě mohl odpovědět Ščotka, když se dostal za defenzívu domácích, ale na gólmana Bowa blafákem nevyzrál. Jen o chvilku později sebral Bow fantastickým zákrokem radost Kratochvílovi. Na druhé straně nepřekonal pozorného Furcha Michnáč.

Oslavenec Plekanec pak oslabil v 19. minutě Kladno a hosté trestali. Po 40 sekundách zkrátil trest vyrovnávacím gólem Holík, když zakončil z úhlu po souhře s Vincourem.

Obrat mohl dokonat v nástupu do druhé třetiny nejprve Holland, narazil však na Bowa. První přesilovku si pak zahráli i Středočeši, ale bez úspěchu. Před polovinou základní hrací doby poslal hosty do vedení Dufek, když se dostal do skvělé pozice a vymetl horní růžek branky.

Jen chvilku nato musel pykat za faul Zaťovič a domácí srovnali krok: Procházka dostal od Dotchina nabito na kruh a ranou bez přípravy propálil vše před sebou včetně Furcha. Radost z vyrovnání však záhy vystřídalo velké rozčarování. Bow na druhé straně chytil velké šance, ale pak za jeho zády skončil tečovaný pokus Fleka. Od vyrovnání přitom uteklo pouze 53 sekund.

Když ve 44. minutě zvýšil na 4:2 pro hosty Koblížek, zdálo se být o osudu utkání prakticky rozhodnuto. Rytíři se však nevzdali. V 50. minutě je dostal zpátky do hry Dotchin, jehož našel výtečnou nahrávkou po buly Slováček. Kladenští dřeli, ale na vyrovnání nedosáhli. V závěru je naopak držel nad vodou Bow. Holland pak pečetil výhru Komety v power play Rytířů.

Podle trenéra domácích Otakara Vejvody začali jeho svěřenci dobře, prvních deset minut byli pohybliví a Kometu moc k ničemu nepustili. „Pak jsme udělali jednu chybu a ty chyby se nakupily. Brno získalo sebevědomí, hrálo dobře, bylo patrné, že hrají s lehkostí a mají hodně vyhraných zápasů za sebou,“ uznal Vejvoda sílu Brňanů.

Ti podle něj měli skvělý přechod přes střední pásmo a z toho několik velkých šancí. „V první třetině měli dát i více gólů, náš gólman však měl dva tři fantastické zákroky. Proti takovému soupeři, který je ve formě a má všechny hráče zpátky v sestavě, prostě nelze dělat chyby a ztráty puku. Oni si to vyhrají sami, ale nemusíme jim tolik pomáhat,“ dodal kouč Kladna.

Jeho brněnský protějšek Martin Pešout byl rád, že Kometa potvrdila dobrou formu z posledních zápasů. „I když jsme neměli dobrý vstup do utkání a hned z první nebezpečné akce jsme dostali gól, i tím, že jsme teď nějaké zápasy vyhráli, tak jsme nezpanikařili. Takovým soustředěným a bruslivým tlakem jsme zápas otočili,“ řekl trenér Brňanů.

Když už si hosté mysleli, že je zápas za stavu 4:2 hotový, tak domácí podle Pešouta ukázali, jak jsou houževnatí a nevzdali to. „Po šancích, které jsme měli, jsme se pak o výsledek zbytečně strachovali až do power play,“ dodal Martin Pešout.