Ráz začátku utkání určila už situace z 1. minuty, kdy hostující Holík klepnul hokejkou do Zacharova obličeje a dostal čtyřminutový trest. Východočeši nabídnutou početní výhodu během padesáti vteřin využili, když Lev dělovku z levého kruhu napasoval přesně pod víko – 1:0. Zbytek dlouhého oslabení už Kometa i díky skvělému Furchovi v zádech ustála.

V 7. minutě brněnský gólman zalehl puk při šanci Klímy. Dvě a půl minuty před první sirénou už ale vystrčila růžky i Kometa. Holík si všiml rozjetého Ďalogy a poslal mu parádní pas, rychlonohý obránce však svůj samostatný únik nedokázal korunovat gólem.

Na startu druhé třetiny Kometa nejprve přestála domácí nápor, aby za malou chvíli sama Kollárem zahrozila. Bezesporu největší šance hostů pak přišla ve 28. minutě, a znovu v ní byl Andrej Kollár, který však jen rozvlnil vnější síť.

V 36. minutě však znovu slavili domácí. Lalancette si dobrým pohybem na levém mantinelu vybojoval kotouč, který předložil na zadní tyč, odkud už jen usměrňoval Jergl – 2:0.

Začátek třetí periody se nesl v duchu vyloučení na obou stranách, na trestnou lavici usedli postupně Kučeřík a Blain. Následná hra čtyři na čtyři lépe sedla domácím, kteří se díky proměněnému úniku Okuliara dostali do vedení 3:0. Ve 47. minutě se však poprvé mohla radovat i početná skupina modrobílých fanoušků. Holíkovu bekhendovou přihrávku zpracoval mezi kruhy Flek, jenž taktéž bekhendem překonal Kiviaha – 3:1.

Ve 49. minutě si ale Mountfield vzal tříbrankové vedení zpět. Po Smoleňákově pasu na levý kruh pálil bez přípravy Lalancette, jehož rána proletěla nad Furchovým ramenem až do sítě – 4:1. Tři a půl minuty před koncem ještě Ščotka fauloval ujíždějícího Zachara, který se sám postavil i k nařízenému trestnému střílení. Jeho střelu mezi betony ale Furch vytěsnil. Na konečných 5:1 tak upravil až v 58. minutě Aleš Jergl, jenž střílel z voleje z mezikruží.

„Do utkání jsme dobře vstoupili, hned ze začátku jsme si pomohli přesilovou hrou a začali si věřit. Ve druhé třetině jsme dobře otáčeli hru, dařilo se nám vyhrávat osobní souboje a měli jsme kupu šancí. Bohužel jsme z nich vytěžili jenom jeden gól, ale ve třetí třetině nám to tam napadalo a kluci se uklidnili. Zápas zvládli, odpracovali od prvního do posledního a patří jim velký dík,“ byl spokojený trenér Hradce Petr Svoboda.

Jeho brněnský protějšek Martin Pešout si postěžoval, že zápas začal pro hosty nešťastně, když hned po prvním vhazování přišli o Vincoura, který dostal na střídačce pukem a odstoupil.

„Při prvním zásahu v našem pásmu jsme navíc udělali faul na čtyři minuty, který domácí využili. To udalo ráz zápasu a táhlo se to s námi až do konce. Nehráli jsme to, co jsme zvyklí hrát, pouštěli jsme soupeře do brejků, a to je proti Hradci smrtící. Když jsme pak se zápasem chtěli něco udělat, dostali jsme další zbytečný gól a domácí si závěr pohlídali,“ dodal kouč.