Brňané budou chtít navázat na kvalitní výkony, díky nimž jim patří 5. místo extraligové tabulky. Kometa rozhodně nemá důvody k panice. Během sezony teprve podruhé prohrála dvakrát v řadě. V přesilovkách je nejlepším týmem extraligy a vysoko drží i úspěšnost střelby.

Potvrdí tyto dovednosti v důležitém utkání doma proti Mladé Boleslavi? Souboj s Bruslaři odstartuje v 18 hodin. Při zápase se budou slavit hned dvojí narozeniny. Zatímco modrobílé dělí od založení klubu již 69 let, jejich majitel Libor Zábranský dnes oslaví 49 let.

Situace Komety v ofenzívě je pozitivnější než u soupeře. Poslední dva duely však brněnské hokejisty trápila nízká produktivita. Úterní souboj s Libercem (1:5) je na první pohled jasný, výsledek v neprospěch Komety mluví za vše, ale Brňanům spíš selhaly zbraně, kterými soupeře přehrávali v nedávno skončené vítězné sérii.

Bílí Tygři umožnili Brňanům pouze jednu přesilovku, která trvala pět minut, jenže domácím se tentokrát slibné šance nepodařilo využít. A nepomohl ani fakt, že brněnské mužstvo výrazně přestřílelo svého soupeře (34:24).

Bruslaři neměli start do soutěže špatný. Účastníka loňského semifinále však pozastavil přelom první a druhé čtvrtiny základní části. Z posledních osmi zápasů se hokejisté z Mladé Boleslavi radovali z výhry jen jednou, když uspěli v derby na ledě Kladna a uzmuli dvoubodový zisk za výhru 2:1 v prodloužení.

Jenže v Karlových Varech už to bylo opět se sklopenou hlavou, tentokrát se Energie radovala po samostatných nájezdech 4:3. Bruslaři se zatím drží v první desítce tabulky, momentálně jsou devátí se ziskem 27 bodů.

Mladoboleslavské borce sráží produktivita, s počtem 41 vstřelených branek jsou nejhorším týmem soutěže, lepší je dokonce i poslední Kladno či předposlední České Budějovice. Hned v pěti střetnutích nedokázali Bruslaři ani jednou rozvlnit síť v brance soupeře.

Přísnější měřítko snese český reprezentant z Karjala cupu Kousal (6+7), mimo něj však na dvouciferný počet kanadských bodů dosáhl pouze Stránský (6+4). Výraznější příspěvek se určitě očekává od Šťastného (4+5) i dalších hráčů, kteří by se měli podílet na navýšení produktivity. Co se týká přesilovek, jsou Středočeši průměrem extraligy, byť jsou v početních výhodách střelecky aktivní, zatím to nenese potřebné ovoce.

Trenér Čihák se však může opřít o zkušené gólmany, kteří drží Bruslaře mezi čtveřici celků s nejmenším počtem inkasovaných branek. Více prostoru dostal zatím Novotný, když odchytal 13 duelů s úspěšností zákroků 91,17 procent. Lepší čísla vykazuje Slovinec Krošelj, v osmi duelech zaznamenal úspěšnost nad 94 procenty. Problém Bruslařů tak očividně tkví především v efektivní koncovce.