"Klokani" v semifinále zimního přípravného turnaje porazili na pražském Vyšehradě druholigový Hradec Králové 2:1 a Zbrojovka poté přestřílela rovněž druholigový Frýdek-Místek 4:2. Finále bude zajímavé pro brněnského trenéra Romana Pivarníka, který v minulosti vedl Bohemians.

Bohemians na Vyšehradě vyhráli i čtvrtý přípravný zápas této zimy, předtím bez ztráty bodu ovládli základní skupinu. "Klokani" měli proti Hradci více ze hry hlavně v první půli a v 26. minutě je poslal do vedení Benjamin Tetteh, kterého nápaditým obloučkem poslal do šance Martin Hašek mladší, syn stejnojmenného trenéra Pražanů.

Po přestávce poprvé v zimní přípravě zasáhl do hry uzdravený stoper Bohemians Michal Šmíd a v 78. minutě hlavou po rohu zvýšil. Za Hradec záhy snížil rovněž hlavičkou René Kropáček, ale vyrovnat se "Votrokům" navzdory několika šancím nepovedlo.

Brno proti poslednímu týmu druhé ligy Frýdku-Místku od začátku dominovalo. Převahu zúročil ve 28. minutě proměněnou penaltou Tomáš Pilík, poté si dal outsider vlastní gól a ještě do přestávky zvýšil na 3:0 Miloš Kratochvíl.

Chvíli po pauze snížil Nicolas Šumský, ale čtvrt hodiny před koncem definitivně rozhodl Musefiu Ashiru. Na brněnském postupu už nemohl nic změnit inkasovaný gól v poslední minutě.