Výstava „Svět kostiček – filmová tvorba“

22. 3. 2018 - 31. 8. 2018

V patře zámku je vystavena převážně vlastní tvorba několika předních regionálních stavitelů.

  • Foto

    Zámek Slavkov - Austerlitz

Dominantu výstavy tvoří dvě velká dioramata města se zábavním parkem, periferií, sportovištěm a pohyblivými vlakovými soupravami na kolejišti od autora výstavy, přezdívaného "Peesko". Vlastní tvorbu modulárních domů ve městské části a viněty filmové tvorby představil pražský stavitel Přemysl Brunhofer, známý pod přezdívkou "Bruno".

Sakrální architekturu hájí svým kostelem pod přezdívkou "Matka" Dita Radová ze Sedlce u Berouna.

Světové unikáty - hasičské cisterny a tahače přívěsu značky TATRA v měřítku 1:12 reprezentují pražského stavitele Ondřeje Nešlehu.

Vlastní tvorbou vozidel zn. Trabant a Škoda v měřítku vozidel Creator Expert se prezentuje brněnský stavitel Vilém Šustr, který představí rovněž model žlutého trabantu, se kterým brázdí po světových kontinentech Dan Přibáň v pořadu "Trabantem napříč kontinenty".

Originální téma starověké římské vesnice představuje tvorba stavitele z Jindřichova Hradce, Ondřeje Linharta, mezi aktivními příznivci stavebnice Lego známého pod přezdívkou "Linhi".

Ostrov nebo především diorama železniční stanice nabízí vlastní tvorba stavitele z Jihlavy, Daniela Kučery, který se se svou tvorbou umístil v AFOLské soutěži na mezinárodní výstavě Copenhagen v dánské Kodani na úctyhodném třetím místě.

Posledním z vystavovatelů je Tomáš Kašpařík z Olomouce, známý pod přezdívkou Chairudo, který nabízí ze své vlastní tvorby skulptury, model větrného mlýna a tovární ultimátní set k filmovému tématu Star Wars.

Nebude chybět Lego Wear přehlídka na figurínách, pro dívky Elfí svět a další speciální témata.