Archiv článků

V Brně byla slavnostním poklepáním základního kamene zahájena stavba Areálu sportovních nadějí

25. 8. 2020

Slavnostním poklepáním základního kamene začala dnes výstavba Areálu sportovních nadějí při Sportovním gymnáziu Ludvíka Daňka v Brně. Investiční náklady jsou 160 milionů korun, z toho kraj uhradí 110 milionů, 50 milionů přispěje město Brno.

Celý článek

Projekt Povodí Moravy je ve finále environmentální soutěže

25. 8. 2020

Projekt napojení odstavených ramen Dyje, které Povodí Moravy společně s rakouskými partnery dokončilo v loňském roce na Břeclavsku, vybrala odborná porota mezi 21 finalistů environmentální soutěže Adapterra Awards 2020. 

Celý článek

Scénická introspektivní esej Vnímání v HaDivadle bude uvedena v odložené premiéře

25. 8. 2020

Zkoušení autorské inscenace Vnímání bylo v HaDivadle v březnu přerušeno vyhlášením nouzového stavu v souvislosti s pandemií koronaviru. Nyní, v pátek 4. září, čeká tuto hru odložená premiéra.

Celý článek

Fakulta sportovních studií otevřela laboratoře široké veřejnosti

25. 8. 2020

Nově si můžou zájemci, kteří by rádi měli přehled o stavu svého těla a o tom, jak reaguje na tréninkovou zátěž, nechat udělat na FSpS Masarykovy univerzity i vyšetření, která se běžně nedělají ani ve zdravotnických zařízeních.

Celý článek

Bývalý městský pivovar v Brně ožívá. Otevřou ho za měsíc

25. 8. 2020

Pivovarská technologie se po více než 150 letech vrátila do areálu bývalého městského pivovaru v Brně. Nový pivovar v někdejším Domě stavbařů otevřou majitelé zhruba za měsíc.

Celý článek

Líšeň po výhře v Třinci jede bojovat o pohár do Lanžhota

24. 8. 2020

Fotbalisté druholigové Líšně po sobotní výhře v Třinci 3:2 zamíří poslední srpnovou středu do Lanžhota, kam je zavedl los pohárové soutěže MOL Cup.

Celý článek

Brno opraví sociální zařízení v ZŠ a MŠ Waldorfská

24. 8. 2020

Bude to stát skoro čtyři miliony korun a práce by měly být dokončeny v prosinci.

Celý článek

Stránky