Archiv článků

Na Dopravní nostalgii v centru Brna jezdila i parní mašinka Caroline

27. 6. 2021

Parní lokomotiva Caroline z Technického muzea v Brně (TMB) uvedla letošní Dopravní nostalgii. Ta se odehrála poslední červnový víkend v centru města.

Celý článek

Nedělní pohled na Brno-jih: historická studna připomene průmyslovou přeměnu Komárova

27. 6. 2021

Dnešní Nedělní pohled míří tentokrát na jih moravské metropole, kde historická studna připomene průmyslový rozvoj Komárova.

Celý článek

Bez komentáře: v obcích, zasažených tornádem, pracují stovky lidí na odstraňování jeho následků

27. 6. 2021

Zprávy o ničivé bouři a jejích následcích na jihu Moravy stále zaujímají hlavní místo ve zpravodajství. My přinášíme několik fotografií a video o situaci dva dny po apokalypse v zasažené oblasti.

Celý článek

V zóně tornáda jsou podle Svazu vinařů zničené vinice i sklepy s vybavením

27. 6. 2021

Vinice v úzkém pásu, kterým ve čtvrtek prošlo tornádo mezi Břeclaví a Hodonínem, jsou zničené, místy jen trčí pahýly révových keřů. Totální škody se týkají maximálně několika desítek hektarů vinohradů. 

Celý článek

Vedení fotbalové Líšně potvrdilo hostování útočníka ze Zlína Chwaszcze

26. 6. 2021

Vedení SK Líšeň v pátek uzavřelo první letní příchod. Trenér Milan Valachovič může počítat s útočníkem Fastavu Zlín pětadvacetiletým Šimonem Chwaszczem. Mladý útočník přichází do Líšně na roční hostování.

Celý článek

Od června až do září se mohou hlásit architekti do soutěže na návrh hlavního vstupu Ústředního hřbitova

26. 6. 2021

Město Brno vyhlásilo urbanisticko-architektonickou projektovou soutěž o návrh „Hlavní vstup Ústředního hřbitova v Brně“. Soutěžní návrhy mohou architekti odevzdávat do 13.září. O vítězi rozhodne odborná porota.

Celý článek

Čtvrteční tornádo připravilo jihomoravským záchranářům spoustu práce, do nemocnic převezli 83 zraněných

26. 6. 2021

 83 pacientů transportovali jihomoravští záchranáři do nemocnic, desítky ošetřili na místě, 3 pacienti, kterým už nedokázali pomoci – tornádo na Břeclavsku a Hodonínsku ve čtrvtek v podvečer způsobilo neštěstí rozsahu, který nepamatují

Celý článek

Stránky