Archiv článků

Brno se ve Frankfurtu ukázalo jako klíčové město české literatury

13. 10. 2018

Proč Holandsko ještě nebylo hostem Měsíce autorského čtení? A mohla by jím v budoucnu být Arménie? Takové otázky a nápady zaznívají u stánku na největším světovém knižním veletrhu ve Frankfurtu nad Mohanem.

Celý článek

Kometa se doma vypořádala s lídrem tabulky. Porazila Litvínov 3:1

13. 10. 2018

Kometa v rámci 9. kola přivítala doma lídra tabulky z Litvínova, který byl do té doby venku neporažen. Modrobílí však od úvodních minut udávali tempo zápasu a duel kontrolovali až do vítězného konce. 

Celý článek

Druhé kolo senátních voleb: tradičně nízká účast

13. 10. 2018

Od pátečního odpoledne mohou lidé v Brně, spadající pod senátní obvod č.59 volit ve druhém kole senátora. Na výběr mají Jaromíra Ostrého a Mikuláše Beka.

Celý článek

Kam o víkendu? Na filmový festival, na biojarmark nebo na dýňobraní

12. 10. 2018

Protože počasí o víkendu stále bude spíš připomínat léto, než polovinu října, určitě nezůstávejte doma. Vyražte na nějaký výlet nebo aspoň procházku. Malou inspirací pro vás může být i naše tradiční páteční nabídka. 

Celý článek

Brněnská nemocnice chce testovat krev na západonilskou horečku

12. 10. 2018

Fakultní nemocnice Brno se chystá testovat krev na západonilskou horečku. Uvedla to primářka transfuzního a tkáňového oddělení Hana Lejdarová. 

Celý článek

V rámci Světového dne zraku se mohli Brňané zdarma nechat vyšetřit

12. 10. 2018

Na letošní 10. říjen připadnul Světový den zraku. U této příležitosti odborníci připomínají, jak důležitou roli v péči o zdraví očí hrají preventivní prohlídky. K očnímu lékaři totiž chodí pravidelně méně než třetina Čechů.

Celý článek

Podzim je stejně jako léto velice teplý. Na Jižní Moravě padaly teplotní rekordy

12. 10. 2018

Na jižní Moravě ve čtvrtek padly na pěti místech teplotní rekordy, překonaly tak hodnoty z roku 1987, případně z roku 1995. 

Celý článek

Stránky