Archiv článků

Osadní nohejbalový turnaj u Stříbského mlýna v Ivančicích slaví letos čtyřicátiny

10. 7. 2020

Jubilejní 40.ročník nohejbalového turnaje trojic se uskuteční tuto sobotu, 11.července v areálu chatařské osady Louka na Stříbském Mlýně u Ivančic. 

Celý článek

Úroda obilovin na jihu Moravy bude srovnatelná s loňskem

10. 7. 2020

Úroda základních obilovin, tedy pšenice, ječmene, žita, ovsa a tritikale, bude letos o 1,6 procenta nižší než v loňském roce. Podle aktuálně zveřejněných odhadů ČSÚ sklidí zemědělci v kraji 795.579 tun obilovin.

Celý článek

Posledním soupeřem líšeňských fotbalistů bude v sobotu Třinec

10. 7. 2020

Posledním domácím soupeřem fotbalistů SK Líšeň v letošním ročníku FNL bude celek Třince, který nyní dohání přestávku, zaviněnou nemocí Covid-19, která se objevila v červnu v jeho týmu.

Celý článek

Orloj na náměstí Svobody čeká několikatýdenní oprava. Hra o kuličky začíná

10. 7. 2020

Po deseti letech provozu čeká multifunkční hodinový stroj z náměstí Svobody v Brně neodkladná repase. Po dobu nejméně tří týdnů tak zůstane orloj nefunkční. 

Celý článek

Bodovací závod cyklistů na 500+1 kolo v Brně vyhrál Prokopyszyn

10. 7. 2020

Třídenní etapový závod na 500+1 kolo na brněnském velodromu vyhrál v silné konkurenci polský dráhový cyklista Filip Prokopyszyn. Nejlepším z českých jezdců byl na třetím místě dráhař pražské Dukly Nikolas Pietrula.

Celý článek

Dětské úrazy o jehly přiměly strážníky k mimořádnému sběru stříkaček o letních prázdninách

10. 7. 2020

Zcela mimořádně se letos brněnští strážníci vydávají hromadně sbírat odhozené injekční stříkačky i o letních prázdninách.

Celý článek

Voda v jihomoravských koupalištích je vhodná ke koupání

9. 7. 2020

Jihomoravská přírodní koupaliště mají vodu vhodnou ke koupání. Vyplývá to z analýzy vzorků Krajské hygienické stanice Jihomoravského kraje. Hygienici sledují přes dvacet nejvíce navštěvovaných přírodních koupališť. 

Celý článek

Stránky