1.náměstek primátorky Petr Hladík

Brno bojuje s klimatickou změnou a suchem, na modelovém domě chce ukázat možnosti pro změnu

10. 6. 2019

Za poslední roky odborníci celosvětově upozorňují na probíhající klimatickou změnou. Poukazují hlavně na rostoucí rizika spojená se změnou klimatu ve velkých městech, mohou mít rozsáhlé negativní dopady na kvalitu života obyvatel i na národní...

Celý článek

Arnoldova vila se dočká nových interiérů, drobné opravy čekají i zahradu

3. 6. 2019

Vedení města Brna, společně s městskou částí Brno-sever už připravuje projekty. Návštěvníci se v blízké budoucnosti mohou těšit na propojení zahrad všech tří významných vil, které jsou v sousedství, tedy s vilou Tugendhat a Löw-Beer.

Celý článek

Brňané mohou žádat o dotace na zelené střechy a využití dešťovky

3. 6. 2019

Od začátku června mohou zájemci žádat o podporu v rámci dvou nových dotačních programů města Brna pro oblast životního prostředí. Prvním je celorepublikový unikát Zeleň střechám! podporující vytváření zelených střech. Druhým je dotační program s...

Celý článek

V Brně může vzniknout obchodní centrum, ve kterém budou moci lidé zanechat věci, které již nepotřebují

27. 5. 2019

Návštěvníci tu mohou také navštívit workshopy, výstavy, přednášky, využít „odpady“ z firem a další. Bude se zde také dotřiďovat nashromážděný odpad.  Tomuto centru autoři dali název Re-shop. 

Celý článek

Brněnský Bronx čekají změny k lepšímu, návrhy umělkyně Šedé podpoří i město Brno

13. 5. 2019

Umělkyně Kateřina Šedá v návaznosti na svůj oceněný knižní průvodce navrhla, jak by se zdejší veřejný prostor mohl zlepšit.

Celý článek

Stránky