V Brně rostou moderní kanceláře jako po dešti a zájem o ně?

Přibližně devět těchto ploch je neobsazených.

  • Foto

    ilu, redakce

 V Brně v posledních letech stále přibývá moderních kancelářských prostor. Letos byly dokončeny už dva velké projekty, šest dalších je ve výstavbě. Přibližně devět procent kancelářských ploch je ale neobsazených. Vyplývá to ze zprávy Regional Research Forum, jehož členy jsou poradenské společnosti, které se pohybují na realitním trhu.

V Brně, které má 380.000 obyvatel, bylo ke konci prvního pololetí roku 2018 evidováno 50.200 metrů čtverečních volných kancelářských prostor. Odpovídá to míře neobsazenosti ve výši 8,8 procenta, což představuje nárůst o 1,5 procentního bodu oproti druhému pololetí 2017.

Letos už byly v Brně dokončeny dvě kancelářské budovy. Campus Science Park DE, kde nabízí 13.300 metrů čtverečních plochy a Vlněna Office Park FG, jejíž rozloha je asi o 1000 metrů čtverečních menší. "Ve výstavbě se nyní nachází dalších 63.500 metrů čtverečních kancelářských ploch v šesti projektech. Z toho přibližně 24.900 metrů čtverečních by mělo být dokončeno do konce roku 2018," uvedla za Regional Research Forum Martina Pavlíková.

Nejvyšší dosažitelné nájemné v Brně v první polovině roku 2018 vzrostlo na 14,5 eura (zhruba 377 korun) za metr čtvereční na měsíc. Největší transakcí prvního pololetí letošního roku byl pronájem prostor společnosti Moravia IT v areálu Vlněna Office Park AB.