Řidič na D1 v Brně naboural čtyři vozy stojící v koloně, z místa pak ujel

  • Foto

    PČR

Neznámý řidič naboural v pondělí na 190. kilometru na D1 v Brně čtyři jiné vozy, když nedobrzdil do kolony, od nehody ujel. Teď po něm pátrá policie. Podle svědků šlo asi o vůz značky Volvo. Na policejním webu o tom dnes informoval mluvčí David Chaloupka.

Nehoda se stala ve směru z Prahy do Brna. Vlivem dopolední dopravní špičky se v místě vytvořila kolona, do které přijíždějící řidiči dobrzďovali. Ne všem se to podařilo. "Neznámý řidič jedoucí v levém jízdním pruhu nedobrzdil a naboural poslední čtyři osobní vozy stojící v jízdním pruhu před ním," uvedl mluvčí.

Po kolizi se řidič podle mluvčího dopustil dalších závažných chyb. Místo toho, aby začal nehodu řešit, nabourané vozy objel a z místa ujel. "Nepřesvědčil se před tím ani o tom, jestli další účastníci nehody nejsou zranění a nepotřebují poskytnutí první pomoci," uvedl mluvčí.

Svědci policistům potvrdili, že šlo zřejmě o osobní vůz značky Volvo. Poznačit si registrační značku ale nestihli. "Policisté proto žádají další řidiče a svědky, které musel tento šofér s vozem nabouraným na přední část míjet, aby se jim ozvali na lince 158. Pomoci by jim mohly také záznamy z palubních kamer, na kterých může být vozidlo s řidičem zachyceno," uzavřel Chaloupka.