Křik, agrese, vztek a to všechno nejen před strážníky, ale také před vlastní malou dcerkou. Důvod scény? Řešení dopravního přestupku.

„Řidiče na západě Brna chtěli minulý týden strážníci upozornit, že nesmí parkovat na chodníku, ale muž jim okamžitě začal sprostě nadávat. Nasedl do octavie, a dokonce chtěl odjet. Strážníci se za ním rozjeli s rozsvícenými majáky, rychle vystoupili, postavili se vedle vozidla a jeden z nich muže přes otevřené okénko jeho auta jasně instruoval, aby zastavil a záležitost s nimi projednal,“ uvedl mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Agresivní jednání vlastního otce sledovala malá dcerka ze zadního sedadla

Podezřelý se dál vztekal a ztrácel zábrany. Zuřivě křičel na celou ulici a vůbec přitom nedbal na to, že ho dcera ze zadního sedadla úpěnlivě žádala, aby přestal. Její zoufalé naříkání odbyl poznámkou, aby byla zticha. Hlídka městské policie ho několikrát důrazně nabádala, aby se mírnil alespoň kvůli svému malému dítěti, na její připomínky však nijak nedbal.

„Dívku chtěli strážníci uklidnit, ale hned vzápětí se toho po zaslechnutí mužova hlasitého řevu ujala jedna z kolemjdoucích. Muž na hlídku křičel naprosto nepublikovatelné urážky a porušení předpisů zatvrzele hájil tím, že je držitelem průkazu ZTP a nepochopí to prý jen tupec. Strážníci mu potom na jeho vlastním vytištěném dokumentu vysvětlovali, že ani tak nemá oprávnění stát na chodníku,“ doplnil Ghanem.

Projednat s mužem případ na místě nebylo možné, a tak strážníci předali podezření z dopravního přestupku i ze znevážení úřední osoby do správního řízení. Vzhledem k tomu, že byl zcela lhostejný k rozpoložení dítěte, požádala městská policie o prověření situace v rodině sociální pracovníky.