Autobus v Rousínově na Vyškovsku i s několika cestujícími vjel na železniční přejezd údajně na červenou, jedna ze závor narazila do střechy. Z přejezdu stihl vyjet před příjezdem vlaku. Policie hledá svědky události. Na policejním webu o tom dnes informovala mluvčí Alice Musilová.

Jedna závora narazila do střechy autobusu

Událost se stala v pondělí 8. dubna na zabezpečeném železničním přejezdu v Rousínově v ulici Rudé armády zhruba v 17:05. Šlo o autobus na lince číslo 602 Brno – Vyškov. „Řidič tohoto autobusu měl na přejezd najet v době, kdy bylo rozsvícené červené světlo přejezdového zabezpečovacího zařízení. Jedna závora zabezpečovacího zařízení narazila do střechy autobusu,“ popsala mluvčí.

Hledají svědky i záznamy

Podle dosavadních poznatků policie řidič zastavil a pomalu ze železničního přejezdu vycouval ještě před příjezdem vlaku. „V autobuse jelo několik cestujících, kteří si údajně měli o tomto pořídit záznam na své mobilní telefony. Tímto žádáme o přihlášení se cestujících, popřípadě i dalších svědků události, kteří by ji mohli popsat nebo doložit obrazový materiál,“ uvedla Musilová. Policii lze kontaktovat na telefonu 735 781 738, lze volat i tísňovou linku 158.