Dvě hodně podobné vážné nehody řešili o víkendu dopravní policisté na jihu Moravy. Na Znojemsku narazil senior za volantem osobního auta do stromu. Nehodu přežil stejně jako spolujezdkyně, oba však skončili s vážnými zraněními v nemocnici. Na Brněnsku však náraz do stromu nepřežil padesátník na bicyklu, informoval na webu policie její mluvčí Bohumil Malášek.

Osádku citroenu vyprošťovali hasiči

Obě bouračky se odehrály v sobotu v podvečer. „Poblíž Bohutic na Znojemsku vjel sedmdesátiletý řidič ze zatím nezjištěných příčin mimo komunikaci a následně narazil do stromu. Šoféra i o čtyři roky mladší spolujezdkyni museli ze zdemolovaného citroenu vyprostit přivolaní hasiči,“ uvedl policejní mluvčí.

Řidiče v kritickém stavu přepravil vrtulník do nemocnice

Podle něj záchranáři muže po resuscitaci přepravili vrtulníkem v kritickém stavu do nemocnice. Tam putovala s těžkými zraněními i spolujezdkyně. „Málo frekventovaná silnice byla v průběhu vyšetřování nehody neprůjezdná. K dopravním komplikacím nedocházelo,“ upřesnil Malášek.

Cyklista náraz do stromu nepřežil

Zhruba o hodinu později havaroval na místní komunikaci poblíž Biskoupek na Ivančicku asi padesátiletý cyklista. Také on podle policie ze zatím nezjištěných příčin vjel mimo vozovku do křoví, kde narazil hlavou do stromu. „I když měl na hlavě přilbu, způsobil si velmi vážná zranění, kterým i přes snahu přivolaných záchranářů na místě podlehl,“ řekl mluvčí.