Dálnici D2 na devátém kilometru směrem na Brno dnes dopoledne uzavřela asi na hodinu a půl nehoda nákladního vozu a cisterny. Záchranná služba má v péči tři zraněné. Jednoho z nich s podezřením na těžká zraněním záchranáři do nemocnice přepravují letecky, informovala mluvčí záchranné služby Michaela Bothová. Kvůli nehodě se jezdilo odklonem.

Havárie se stala hodinu před polednem

Nehoda se stala krátce před 11:00. Podle snímků hasičů na sociální síti X (dříve Twitter) narazil kamion zezadu do cisterny. „V péči máme tři pacienty, jednoho pacienta s podezřením na těžká zranění transportujeme po ošetření do nemocnice letecky, u dalších dvou hovoříme o lehkých, maximálně středně těžkých zraněních, ty do zdravotnických zařízení transportujeme po zemi,“ uvedla mluvčí.

Omezení by mělo trvat do odpoledních hodin

Podle webu Ředitelství silnic a dálnic ČR by mělo omezení trvat zřejmě do 15:00. Kolem 12:30 hasiči informovali, že provoz obnovili levým jízdním pruhem. Podle webu Ředitelství silnic a dálnic ČR bude omezení trvat zřejmě do 15:00. Stále se dá také jezdit odklonem, sjíždět se dá na exitu 11, dál se pokračuje přes Blučinu na sousední dálnici D52. Dá se pokračovat i směr Měnín a do Brna dojet přes Tuřany.