To, že se umí pěkně rozparádit i nezletilé dívky dokazuje páteční případ, který zachytily kamery dohledového centra městské policie v Brně. Večerní zábava se rozjela a děvčata začala sprejem popisovat hradby pod Petrovem. Dnes o incidentu informovala mluvčí brněnských strážníků Markéta Skřivánková.

Vše se seběhlo poměrně rychle. Sraz omladiny byl shodou okolností přímo pod kamerami a pracovníci dohledového centra zůstávali obezřetní. Skupinka mladých lidí nejdříve jen postávala, pak přišlo na spreje.

„Nezletilá dívka totiž po chvíli vytáhla černý sprej a začala jím psát nápisy na různá místa cihlové zídky. Podpořila ji v tom také její známá, která stříkala sprejem střídavě do prostoru a směrem k zídce,“ popsala Skřivánková.

Operátoři u kamer k nim okamžitě vyslali nejbližší hlídku městské policie. Dvojice zřejmě neměla sebemenší tušení, že její počínání zachytily kamery, a tak s cílem zamést vše takzvaně pod koberec, odhodily obě dívky před blížícími se strážníky spreje z hradeb. „Hlídka městské policie je zadržela a následně předala do rukou přivolaných policistů,“ uzavřela Skřivánková.