Na zlodějské výpravy do brněnských nemocnic se vydával fantom, kterého chytili strážníci v jednom ze špitálů. Tam okradl několik pacientů. Hlídce se pak přiznal, že ve zdravotnických zařízeních hledal léky a potřeboval prý i peníze na drogy. O dopadení podezřelého kriminálníka informoval zpravodajský portál BRŇAN mluvčí městské policie Jakub Ghanem.

Ostraha ho znala už z dřívějška

Nechtěná návštěva zavítala do jedné z brněnských nemocnic v pondělí vpodvečer. Muže, který tam nebyl hospitalizovaný a nepřišel ani na vyšetření, přitom ostraha znala už z dřívějška. „Aby předešla potížím, požádala o spolupráci na tísňové lince městské policie,“ upřesnil Ghanem.

Našli ho na „gastru“

Strážníci dotyčného vyhledali na gastroenterologickém oddělení. Od pracovníků bezpečnostní agentury se dozvěděli, že údajně procházel pokoje a vstupoval i do zázemí pro zaměstnance. „Osmatřicetiletý muž přiznal, že hledal léky nebo alespoň peníze na drogy. Současně hlídku ujišťoval, že nic z toho neobjevil,“ uvedl mluvčí.

Okradl dva pacienty o peníze

S tvrzením nezvaného hosta se ale strážníci nespokojili a oslovili i pacienty. „Čtyřicetiletý muž jim řekl, že postrádá 2200 korun, sedmasedmdesátileté ženě chybělo 350 korun. Další svědek prý muže přistihl při prohledávání nočního stolku, a na útěku z pokoje prý potom podezřelého viděla i zdravotní sestra,“ řekl Jakub Ghanem.

Přiznal zlodějské výpravy do všech nemocnic v Brně

Muž se pod tíhou svědectví přiznal a dodal, že na podobné výpravy se vydává do všech brněnských nemocnic. Záhy vyšlo najevo, že zloděj je trestanec. „Nedávno ho propustili z vězení, kde byl právě kvůli majetkové kriminalitě. Strážníci ho tedy i v tomto případě předali policistům jako podezřelého z trestného činu,“ dodal mluvčí.