Až namířené pistole v rukou brněnských strážníků přinutily ozbrojence podezřelého z loupeže lehnout si na zem a hlídce městských policistů se vzdát. Muž měl totiž s nožem v ruce obrat o osobní věci mladou ženu. Případ se stal začátkem listopadu. Jeho zveřejnění však strážníci odložili, aby poskytli prostor pro jeho prošetření, upřesnil zpravodajskému portálu BRŇAN mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Vypátrali ho krátce po přepadení

Dramatické dopadení agresora zachytila kamera na rameni jednoho ze strážníků. „Vidím nůž. Lehni si na břicho! Nech ten nůž. Hlavu polož, ruce od sebe. Za záda je dej!“ křičí na videozáznamu městské policie členové noční hlídky, když se jim podařilo podezřelého muže chytit a spoutat. Po muži, který prý na Moravském náměstí okradl s nožem v ruce mladou ženu o osobní věci, intenzivně pátrali. O přepadení jim při noční kontrole řekli kolemjdoucí.

Vběhl do domu a pak se schoval venku za auty

„Ze všeho nejdříve se strážníci ujistili, že jednadvacetiletá žena neutrpěla žádná zranění,“ upřesnil Ghanem. Do pátrání se hned zapojilo několik hlídek. Ty prověřovaly také svědectví, že podezřelý vběhl do blízkého domu. Obsluha kamer ale postřehla, že vzápětí vyběhl ven a schoval se za parkujícími auty.

Sáhl po noži a namířil ho čepelí vzhůru

„Na dosah měl i nůž, který byl v tu chvíli u okraje chodníku zabodnutý do hlíny. Hlídka městské policie čtyřicátníka dopadla a pod hrozbou namířené služební zbraně přiměla lehnout si na zem. I přesto si troufl sáhnout po noži a obrátit ho čepelí vzhůru. Po velmi důrazné výzvě ho odložil a skončil v poutech strážníků jako podezřelý z trestného činu,“ dodal mluvčí strážníků.