Malý chlapec si zpříjemnil cestu domů ze školy hrou u rozřezaného kmene stromu. Jenomže neměl ponětí, jak draze může přijít rozpohybování těžkého kmene.  Zpravodajský portál BRŇAN o události informoval mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Vše začalo v úterý odpoledne, kdy hlídku městské policie zavolala na parkoviště v ulici Josefy Faimonové svědkyně celého incidentu. Ta si nejdříve myslela, že jde o záměrný vandalismus, všimla si totiž, že kus kmene se kutálí ze svahu a zastavil se až o zaparkované auto.

Ale příběh měl jiné pozadí

Na vrcholku svahu totiž zůstal rozřezaný pokácený strom a malý klučina si začal hrát s částmi kmene. „Neudělal to však naschvál. Devítiletý chlapec strážníkům lítostivě přiznal, že cestou ze školy si na dřevě hrál a opřel se o něj. To se potom valilo stále větší rychlostí z kopce a jako první mu stály v cestě škodovka s fordem,“ popsal Ghanem.

Naštěstí se nikomu nic nestalo a zůstalo „jen“ u poškozených plechů

Hlídka si mohla prohlédnout pozůstatky střetu. Promáčkliny, škrábance a ulomené zrcátko. Uživatelku fordu zavolala na místo, s majitelem druhého vozu nebylo možné se spojit.

„Strážníci se samozřejmě setkali s chlapcovou matkou. Poškození vyfotografovali, vyžádali si osobní údaje všech přítomných aktérů a vysvětlili jim, jak postupovat při vyrovnávání škod,“ uzavřel Ghanem.