Drama s dobrým koncem v podobě zachráněného lidského života mají za sebou brněnští policisté. Těm se podařilo v poslední chvíli odříznout z oprátky mladou ženu, která se chtěla v bytě v centru moravské metropole oběsit. Skončila v nemocnici na psychiatrii. O případu, který se stal na začátku právě uplynulého víkendu, informoval dnes na webu policejní mluvčí Pavel Šváb.

Se sebevraždou se svěřila rodičům

Do bytu v centru města spěchaly v pátek odpoledne hlídky z obvodního oddělení Brno-střed. Právě tam měla bydlet mladá žena, která se po telefonu svým rodičům svěřila, že chce skončit se životem. „Zatímco s ní jeden z nich hovořil, druhý zalarmoval policisty na lince 158 v jiném kraji,“ uvedl Pavel Šváb.

Dorazili na místo včas

Policisté dorazili na místo právě včas. „Při cestě k bytu se totiž prostřednictvím radiostanice dozvěděli, že by osoba měla mít uvázaný provaz kolem krku. Zpoza dveří bylo slyšet sípavé zvuky. Nebylo tedy na co čekat, policisté vykopli dveře a vtrhli do bytu právě včas, aby mohli visící ženu podepřít a odříznout,“ upřesnil mluvčí.

Odvezla ji záchranka

Zasahující strážci zákona následně zjistili, že je stále aktivní hovor s matkou nešťastnice. Mohli jí tak podle Švába obratem potvrdit, že vše dopadlo dobře a její dceři už volají zdravotníky, kteří se o ni vzhledem k jejímu psychickému stavu postarají.