Z loupeže je podezřelý sedmnáctiletý mladík z Vysočiny, který pod pohrůžkou násilí donutil v Brně dvojici o dva roky starších vrstevníků, aby mu dali peníze. Spravedlnosti však dlouho neunikal, protože oloupení mladíci nahlásili přepadení strážníkům. Ti agresora, který byl zřejmě zfetovaný, vypátrali s pomocí kamer. O případu informovala zpravodajský portál BRŇAN mluvčí městské policie Jana Pokorná.

Hrozil jim fyzickým napadením

Dva devatenáctiletí mladíci si v pátek odpoledne odnesli domů nepříjemný zážitek. Když procházeli parkem pod Petrovem, údajně k nim v jeden moment přistoupil neznámý muž a chtěl po nich peníze. „Poté, co mu oba odmítli finanční hotovost vydat, jim prý muž, který byl roztěkaný a působil, jako by užil návykovou látku, začal vyhrožovat fyzickým napadením,“ uvedla Jana Pokorná.

Jeden z přepadených dal lupiči 200 korun

Jeden z dvojice, o pár měsíců mladší Brňan, z obavy o zdraví a život, dal proto údajnému útočníkovi 200 korun. Hned potom oba zrychlenou chůzí odešli a přivolali hlídku městské policie, které předali i podrobný popis údajného zloděje. Strážníci oba vystrašené mladíky kontaktovali na nedalekém náměstí a okamžitě se ujišťovali, že jsou v pořádku.

Podezřelého hledala policie

Obsluha kamerového systému mezitím zjistila, že podezřelý dorostenec odpovídající popisu se pohybuje v blízkosti Bašt, proto tam ihned vyjely dvě hlídky. „Během několika minut strážníci našli v prostoru terasy sedmnáctiletého muže z Jihlavska. Jeho popis byl totožný s tím, který jim předali údajně oloupení mladíci. Při ověřování jeho totožnosti navíc zjistili, že figuruje v evidenci hledaných osob. Hlídka proto přivolala republikové policisty. Ti si od strážníků případ převzali pro podezření ze spáchání trestného činu,“ dodala mluvčí. Pokud kriminalisté obviní dorostence z Vysočiny z loupeže, hrozí mu až 10 let vězení.