fbpx
01. 04. 2023 Dnes má svátek Hugo

Muž surově napadl mladíka v podchodu pod nádražím, strážníci ho chytli za pár minut

Foto:

ilustrační

Strážníci dopadli muže, který prý zkopal jiného, byl navíc celostátně hledaný. Příčinou sporu měl být hudební nástroj, zpravodajský portál BRŇAN o tom informovala mluvčí brněnských strážníků Markéta Skřivánková

K napadení došlo v pondělí, kdy sedmadvacetiletého muže surově nakopl agresor v podchodu pod hlavním brněnským nádražím.

„Skupinka tří osob ho nejprve přímo pod kamerami kontaktovala, po krátkém rozhovoru s ním ho ale čtyřiačtyřicetiletý muž uchopil rukou za oblečení, stáhl ho k zemi a zničehonic ho prý kopl do horní části těla. Napadený zůstal nehybně ležet na zemi, trojici to však nijak nezabránilo v odchodu,“ popsala Skřivánková.

Incidentu si naštěstí všimli pracovníci z dohledového centra městské policie, kteří k hlavnímu nádraží okamžitě vyslali hned dvě hlídky pořádkové jednotky. Jedna dvojice strážníků se vydala pomoci zraněnému muži, druhá podle jejich pokynů zamířila ke vchodu do podchodu, kde se nacházel podezřelý.
„Ten strážníkům hned přiznal, že o sedmnáct let mladšího muže skutečně napadl. Důvodem prý bylo to, že údajně před půl rokem ukradl jeho kamarádovi kytaru. Vůči strážníkům se choval arogantně a kvůli svému agresivnímu chování skončil v poutech,“ doplnila Skřivánková.

Jejich kolegové mezitím poskytovali první pomoc poraněnému muži. Zároveň se ujistili, že už kolemjdoucí přivolala zdravotníky, kteří ho pak sanitkou převezli do nemocnice. Údajného agresora strážníci předali policistům. „Při ověřování jeho osobních údajů navíc vyšlo najevo, že jde o celostátně hledanou osobu,“ uzavřela Skřivánková.

Líbí se mi

1
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT