Nehoda dvou osobních aut a autobusu zablokovala dnes ráno silnici I/53 z Pohořelic na Znojmo poblíž Trnového Pole na Znojemsku. Záchranáři ošetřili pět zraněných, z nichž jednoho muže transportoval vrtulník se středně těžkým zraněním do nemocnice. Sdělila to mluvčí záchranářů Michaela Bothová. Místo nehody je podle policejního mluvčího Petra Valy nutné objet.

Na místě přistával i vrtulník záchranky

Kromě sanitek spěchal k havárii i vrtulník záchranné služby. „Středně zraněného muže jsme letecky převezli na urgentní příjem Fakultní nemocnice Brno, po zemi jsme do stejné nemocnice převezli lehce zraněného muže a třetího lehce zraněného muže jsme převezli do nemocnice ve Znojmě. Dva lehce zraněné jsme ošetřili a ponechali na místě,“ uvedla Michaela Bothová.

Další autobus zablokoval silnici za nehodou

Podle prvotních informací policie jde o nehodu dvou osobních aut a autobusu. Na místě zasahovali vedle záchranářů a policie i hasiči. Ti na sociální síti X (dříve Twitter) uvedli, že museli vyprostit jednoho člověka. „Další autobus pak silnici zablokoval za nehodou, když se snažil otočit,“ upřesnil Petr Vala. Objížďka vedla přes Jiřice u Miroslavi.