Jihomoravští policisté v posledních dnech zadrželi několik lidí spojených s drogovou trestnou činností. Minulý týden si policista z brněnského oddělení hlídkové služby všiml lodního kontejneru, u kterého se pohybovaly podezřelé osoby. Uvnitř byla varna pervitinu. Dva výrobce a distributory pervitinu zadrželi policisté také ve Znojmě, v Blansku odhalili čtyři varny. O případech informoval policejní mluvčí Pavel Šváb.

V lodním kontejneru v Brně měla být podle indicií kradená kola. „Když policisté společně s majitelem i nájemcem objekt prošli, narazili na větší množství elektroniky, jízdní kola, koloběžku a hlavně varnu pervitinu. Protože šlo o opakovaný prohřešek, výrobce pervitinu putoval do vazby. Stíhán je ze zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a přečinu výroba a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky a jedu,“ uvedl Šváb.

Zatímco v tomto případě pomohla specialistům na toxi problematiku spíše náhoda, k dalším odhalením z poslední doby vedla podle Švába poctivá detektivní práce

„Znojemští policisté tak zadrželi dva výrobce a distributory pervitinu, kteří kupovali pseudoefedrin v Rakousku. O několik dní později zadrželi kriminalisté i dalšího dealera, který si drogu opatřoval v Brně,“ uvedl Šváb.

Blanenští kriminalisté v uplynulých dnech zadrželi šest lidí a k tomu odhalili čtyři varny pervitinu. Zajistili také deset gramů vyrobené drogy. Ve Vyškově policisté zadrželi recidivistu, který distribuoval drogy. Kromě chemikálií a léků potřebných na výrobu měl i dvě zbraně, které přechovával bez potřebných oprávnění.