Alkohol dokáže sice rozveselit, ale řidič by jej před jízdou rozhodně konzumovat neměl. To se pak dějí nejen nebezpečné manévry na silnicích, a jak se přesvědčila hlídka brněnských strážníků, dokážou opilce svést i mimo asfaltovou komunikaci. A přesně tento nevšední pohled se naskytl mužům zákona při noční kontrole Hlinek, kdy v kolejišti z Mendlova náměstí, směrem k výstavišti místo tramvaje zahlédli osobák.

Jaké bylo překvapení, když za volantem svěže jedoucího bmw našli ženu. „Okamžitě vyzvali řidičku k zastavení vozidla. Vzhledem k tomu, že v danou chvíli byla v okolí brněnského výstaviště posílená tramvajová doprava, hlídka městské policie pomohla řidičce dostat se s jejím vozem co nejrychleji mimo trať. Hned nato se strážníci zajímali, jak se ocitla na kolejích,“ popsala mluvčí strážníků Markéta Skřivánková.

Šestačtyřicetiletá žena hlídce přiznala, že při průjezdu Mendlovým náměstím zazmatkovala a do kolejiště se dostala už tam. Zhruba kilometr dlouhý úsek tedy jela se svým autem po kolejích. Naštěstí nedošlo ke střetu s tramvají. Svou riskantní jízdou ale prorazila tři pneumatiky.

„Strážníci nabyli dojmu, že by žena mohla být opilá. Přestože tvrdila, že před jízdou alkohol nepila, orientační dechová zkouška přinesla výsledek 1,4 promile. Řidička se tak stala podezřelou ze spáchání trestného činu a strážníci ji proto předali do rukou přivolaných republikových kolegů“ uzavřela Skřivánková.