Kuriózní událostí se zabývá policie v Brně, kdy jednadvacetiletý muž pod vlivem alkoholu v předchozích dnech zapíchl do čelního skla zaparkovaného vozu dopravní značku. Hrozí mu za to až rok vězení. Poškodil i další tři zaparkovaná auta. Na policejním webu o tom dnes informovala mluvčí Andrea Cejnková.

Demoloval stojící auta

Tísňovou linku policie v uplynulých dnech nad ránem kontaktoval oznamovatel, že ho vzbudil hluk a z okna pak viděl, že se ve Fryčajově ulici pohybuje zjevně opilý muž a demoluje zaparkované vozy.

Nadýchal 1,3 promile

„Na místo vyrazila hlídka, netrvalo dlouho a popsaného výtečníka zadržela na konečné zastávky. Jednadvacetiletý muž byl skutečně pod vlivem alkoholu, dechové zkoušce se podrobil s výsledkem 1,3 promile,“ uvedla mluvčí.

Poškodil i čtyři další auta

Z dalšího prošetřování a ohledání místa vyšlo najevo, že mladík poškodil čtyři zaparkované vozy, u kterých ulámal zrcátka, poškrábal lak a přenosnou dopravní značkou rozbil i skla u některých aut. Dopravní značka skončila zapíchnutá do čelního skla jednoho z nich. Majitelům způsobil škodu nejméně za 120 tisíc korun. „Mladý muž se bude zodpovídat z přečinu poškození cizí věci a může mu hrozit i pobyt ve vězení až na jeden rok,“ uvedla mluvčí.