Policie hledá svědky smrtelné nehody tří vozů na D2 u Hustopečí na Břeclavsku, která se stala minulý týden. Vyslechli řidiče všech tří automobilů i členy posádek. Nyní hledají svědky, kteří by jim mohli poskytnout další poznatky z nehody i doby těsně před nehodou. Na policejním webu o tom informoval mluvčí Bohumil Malášek.

Nehoda dvou vozů a dodávky se stala minulé pondělí, zhruba na pět hodin uzavřela dálnici D2. Zemřeli dva lidé, dalších osm utrpělo zranění. Stala se v místě prací na údržbě dálnice, oba mrtví jsou silničáři, kteří tam pracovali.

Policisté podle mluvčího zjistili, že řidič osobního automobilu Lexus se ze zatím nezjištěných příčin nejdříve dostal mimo vozovku vlevo do dělicího pásu, dostal smyk a narazil do vedle projíždějícího osobního automobilu Mercedes. „Následovala srážka s dělníky a dodávkou Mercedes,“ popsal mluvčí.

Svědci nehody mohou případné informace sdělit policistům dálničního oddělení z Podivína na telefonním čísle 974 632 623 nebo na tísňovou linu 158

Nehoda se stala za sjezdem na Hustopeče ve směru na Brno před 17:00. „Jeden člověk utrpěl při nehodě zranění neslučitelná se životem a zemřel ještě před naším příjezdem, druhého zraněného v bezvědomí se snažili záchranáři oživit, bohužel pokusy o oživení nebyly úspěšné. Osm středně a lehce zraněných pacientů jsme odvezli do brněnských nemocnic a Nemocnice Břeclav,“ řekl tehdy mluvčí záchranářů Lukáš Dvořáček.