fbpx
30. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

Policie prověřuje vraždu v Rajhradě, na místě našli mrtvou ženu a zraněného muže

img-20221126-wa0003

Jeden člověk zemřel a druhý utrpěl zranění při pátečním požáru v rodinném domě v Rajhradě na Brněnsku. Policie událost podle mluvčího Pavla Švába prověřuje jako možnou vraždu.

Hasiči do Komenského ulice vyjížděli v pátek večer. Dům byl silně zakouřený. Ven vynesli muže a ženu, oběma se snažili poskytnout první pomoc, ale žena už nejevila známky života. Případ převzala policie, řekl mluvčí jihomoravských hasičů Petr Příkaský.

Policejní mluvčí Pavel Šváb zatím podrobnosti nechtěl komentovat. Na místě od nočních hodin pracují policisté, ohledávají místo činu, pracují na ztotožnění aktérů, provádějí další procesní úkony.

Mluvčí záchranné služby Michaela Bothová uvedla, že zraněného muže zdravotníci transportovali v kritickém stavu do brněnské fakultní nemocnice. Utrpěl popáleniny, nadýchal se zplodin. Druhé oběti už pomoci nemohli.

K dalšímu požáru vyjížděli hasiči v pátek večer v Brně-Jundrově. Nikdo se nezranil, saze z hořící sedačky ale poničily interiér, včetně uměleckých děl, například obrazů. Proto vyšetřovatel orientačně vyčíslil škodu způsobenou při požáru na čtyři miliony korun. Přesnou škodu ale musí stanovit odborníci, respektive pojišťovna.

Líbí se mi

13
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT