Na devětadvacetiletou ženu zaútočil v pondělí ráno v brněnské ulici Dornych muž, který byl několikrát odsouzen za násilnou trestnou činnost a podstupoval sexuální léčbu. Ženu osahával a natlačil ji ke dveřím vchodu do domu. Dalšímu násilí zamezili dva muži projíždějící kolem v autech. Na násilníka zakřičeli a poté, co se dal na útěk, jej chytili. Muž čelí obvinění z trestného činu znásilnění a hrozí mu až pět let vězení, uvedla na webu policejní mluvčí Andrea Cejnková.

Nepříjemný zážitek se ženě stal při cestě do práce

„Najednou se proti ní objevil neznámý muž, kterému nevěnovala pozornost, ovšem vzápětí jí zatarasil cestu a začal ji osahávat. Natlačil ji ke dveřím vchodu do domu, žena se bránila a křičela o pomoc. Podařilo se jí muže udeřit pěstí do obličeje. Celou událost viděli dva muži projíždějící kolem ve vozidlech. Jeden ze svědků vyběhl ven a zakřičel na násilníka, aby ženu nechal být,“ uvedla Cejnková.

Násilník podstupoval sexuální léčbu

Poté, co se dal muž na útěk, volal svědek z druhého auta, že jej chytí. Po několika metrech se to podařilo a na místo dorazila policie. Později vyšlo najevo, že útočník byl již několikrát odsouzen za násilnou trestnou činnost a podstupoval i sexuální léčbu.