Při hromadných nehodách, které se staly dnes odpoledne ve velké mlze na dálnici D1 u Velké Bíteše na Žďársku, se srazilo 13 osobních aut, pět dodávek a dvě nákladní auta. Lehce se zranili čtyři lidé. Dálnice ve směru na Brno byla kvůli nehodám přes tři hodiny uzavřená.

Rozjíždějící se kolony měřily asi 18 kilometrů. Vyplývá to z informací policie a Národního dopravního informačního centra.

Policie střety eviduje jako šest samostatných dopravních nehod, uvedla mluvčí policie Dana Čírtková. „Provoz je obnoven i pravým jízdným pruhem, zůstává omezená pouze krajnice, kde jsou havarovaná vozidla čekající na odtah,“ sdělila před 17:30. Levým jízdním pruhem bylo možné projet před 16:45.

První z nehod se staly na 159. kilometru mezi exity 153 Lhotka a 162 Velká Bíteš po 13:30. Další auta bourala v koloně, která se u nehody vytvořila. Policie nejprve informovala o dvou lehce zraněných.

Čtyři ze šesti nehod mezi sebou vyřešili řidiči bez policie samostatně sepsáním takzvaného euroformuláře.

Před 14:00 se hromadná nehoda stala také na 88. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno. Nehoda čtyř osobních aut se tam podle Čírtkové obešla bez zranění, provoz byl plně obnovený asi ve 14:50.

Letos v lednu hromadná nehoda zablokovala provoz na D5 u Žebráku. Na stopadesátimetrovém úseku bouralo 20 osobních a 16 nákladních aut, šest lidí se zranilo, škoda byla téměř 11 milionů korun a provoz byl obnovený po 11 hodinách.