Půl láhve rumu a ke všemu bez řidičáku! Opilý řidič obrátil před strážníky auto na střechu, o chvíli dřív prý dvakrát boural. Případ se stal na okraji brněnského sídliště v Novém Lískovci v neděli odpoledne. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informoval mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

 

Vše se seběhlo velmi rychle a navíc přímo před přijíždějící autohlídkou městské policie. Při průjezdu ulicí Plachty muž prudce narazil levou přední částí svého auta do parkujícího superbu. Peugeot, za jehož volantem seděl, se střetem vychýlil do té míry, že se během dvou sekund převrátil na střechu.

 

„Strážníci okamžitě vyběhli ze služebního vozidla a peugeot otevřeli. Muži schoulenému na stropě převráceného vozu pomohli ven a odvedli ho do bezpečné vzdálenosti. Okamžitě požádali o příjezd záchranných složek a udržovali okolní cesty volné. Řidič neměl na těle patrná žádná zranění, jeden ze strážníků dál pečlivě sledoval jeho stav,“ popsal Ghanem.

 

Jednačtyřicetiletý muž očividně nebyl střízlivý. Měl problém zformulovat srozumitelnou větu a hlídce přiznal, že vypil půl láhve rumu

 

Dodal, že ani není držitelem řidičského průkazu. Zdravotníci ho odvezli do nemocnice a je podezřelý z trestného činu. Hlídka městské policie nezamířila do ulice náhodou. „Podle svědka, který o chvíli dříve zavolal na linku 156, řidič při vyjíždění z parkovacího místa dvakrát havaroval. Strážníci reagovali bleskově a dorazili dřív, než se mohl vzdálit. O několik vchodů dál skutečně objevili poškozený opel a ještě jednu škodovku,“ doplnil Ghanem.

 

Z mužova auta v době zákroku strážníků vycházel slabý kouř, hořet však naštěstí nezačalo. S největší pravděpodobností šlo o plyn obsažený v airbagu. Strážníci na místě asistovali po dobu celého hasičského zásahu, to, že je muž silně opilý pak potvrdili přivolaní policisté.