Hlavní silniční tah mezi Brnem a Vídní, který v pátek odpoledne v Mikulově na Břeclavsku uzavřel smrtelný střet mercedesu s kamionem, je od dnešního rána znovu plně průjezdný. Přes noc se podařilo přeložit náklad z havarovaného kamionu, vozidlo postavit na kola a odtáhnout, oznámil policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Řidič mercedesu nerespektoval stopku

Jak zpravodajský portál BRŇAN již informoval, neštěstí se stalo v pátek po čtvrté hodině odpoledne. „Sedmaosmdesátiletý řidič osobního auta nerespektoval v Mikulově značku Stůj, dej přednost v jízdě. Vjel do křižovatky právě ve chvíli, kdy tam projížděl dřevěným materiálem plně naložený kamión. Jeho řidič i přes snahu nedokázal srážce zabránit. Šofér mercedesu na místě zemřel,“ uvedl Bohumil Malášek.

Kamion skončil na boku

Řidiče kamiónu, který měl negativní test na alkohol, na místě ošetřili přivolaní záchranáři. „Jeho náklaďák po srážce skončil na boku a zablokoval komunikaci,“ upřesnil mluvčí. Šoféra kamionu museli vyprostit hasiči. „Vyřízli kvůli tomu část předního skla,“ sdělil mluvčí jihomoravských hasičů Filip Venclovský. Jeho kolegové se podíleli na oživování řidiče osobního auta, ale senior na místě svým vážným poraněním podlehl.

Objízdná trasa byla přetížená

Objízdná trasa vedla přes Březí a Dolní Dunajovice. Byla sice přetížená, ale k dopravním komplikacím na ní nedocházelo. „Především ve směru na Brno se vytvořila dlouhá kolona,“ dodal Malášek.