Opilá řidička se prozradila stylem vratké jízdy, na prázdném úseku dostala smyk a bourala před zraky strážníků. Autohlídka ženu v nejistě jedoucím renaultu zachytila ve čtvrtek v noci, když projížděla ulicí Novolíšeňskou v Brně. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informoval mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

„Strážníci získali dojem, že by žena za volantem mohla být opilá. Rozsvítili proto výstražná modrá světla i nápis vyzývající k zastavení. Řidička ale naopak ještě zrychlila a u čerpací stanice dokonce vyjela v zatáčce do mírného svahu na trávník. Pokračovala po čtyřproudé silnici, a tak ji strážníci následovali“, popsal Ghanem.

Udržovali ji v dohledu, ale zachovávali si takový odstup, aby ji nemotivovali k ještě svižnější jízdě. I navzdory tomu žena na prázdném úseku ztratila kontrolu nad svým autem a ve smyku najela obloukem do protisměru, kde se opět ocitla mimo silnici, tentokrát už celým vozem. Bokem renaultu nabourala do stromu.

„Z nárazu vyvázla bez zranění, s hlídkou však nechtěla spolupracovat a vystoupila až po velmi důrazné výzvě. Pokusila se dokonce utéct, a tak jí strážníci nasadili pouta. Záhy se jim potvrdilo jejich původní podezření, že je řidička opilá. K pití alkoholu se jim sama přiznala. Navíc zjistili, že má platný zákaz řízení motorových vozidel. Padesátnici proto předali jako podezřelou z trestného činu a k havarovanému vozu přivolali hasiče,“ uzavřel Ghanem.