Předvést se před děvčaty. Tak by se dal charakterizovat výkon několika mladíků, kteří se rozhodli sundat dekorace z vánočního stromku na Zelném trhu a věnovat je dívkám. Skupinka zaujala pozornost pracovníků dohledového centra minulý čtvrtek, hodinu po půlnoci.

 

„Ti o jejich předčasném odstrojování stromečku vyrozuměli strážníky, kteří okamžitě zamířili jejich směrem. Skupinku i s baňkami tak díky rychlým informacím od dispečerů u kamer dostihli nedaleko náměstí,“ popsala mluvčí strážníků Markéta Skřivánková.

Strážníci ozdoby zkontrolovali a zjistili, že jsou v pořádku. Mladíci je proto pod dohledem hlídky museli vrátit zpět na své místo. „Jako vysvětlení strážníkům uvedli, že tím chtěli udělat dojem na děvčata,“ doplnila Skřivánková.

Během svátků to ale nebyl jediný incident obdobného charakteru

 

Stejné zalíbení v baňkách den před tím další dva mladíci. Při údajné krádeži fialové a zlaté ozdoby je spatřila ostraha, a tak se podezřelí pokusili o útěk. „Jejich záměr jim ale nevyšel a už chvíli nato je pracovník předával na náměstí Svobody do rukou přivolaných strážníků. Mladíci se jim přiznali, že si baňky ze Zelného trhu skutečně chtěli ponechat. Tentokrát už ale byly poničené, celkovou škodu tak ostraha vyčíslila zhruba na tisíc korun. Podezření z majetkového přestupku proto strážníci postoupili správnímu orgánu.,“ uzavřela Skřivánková.