Neuvěřitelný pohled se naskytl strážníkům, přivolaným o víkendu do Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně. Muž, který byl pravděpodobně pod vlivem drog, tam vytrhal na chodbě kabely a dráty. Omotal je kolem zábradlí a poškodil i skříňku s rozvody. Hlídka ho pak předala policistům. Zpravodajský portál BRŇAN o události informoval mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Kabely zauzloval a omotal kolem zábradlí

Ostraha v nemocnici zadržela sedmačtyřicetiletého muže, který prý poničil elektrické vedení a kabeláž. „Strážníci podezřelého vybídli, aby je dovedl do budovy, kde údajně škody působil. Poté, co s ním vyšli po schodech, stanuli na chvíli v němém úžasu. Před sebou totiž uviděli dlouhou chodbu, z jejíchž stěn čněly poškozené elektroinstalační lišty, dráty byly vyškubané ze zdí a stržené ze stropů, visely po okrajích chodby i napříč mezi místnostmi. Další kabely byly zauzlované, omotané kolem zábradlí, jiné byly zpřetrhané a poškozená byla i skříňka s rozvody,“ popsal spoušť Jakub Ghanem.

Chtěl odpojit kameru kvůli doktorovi

Po prohlédnutí spoušti musel jeden ze strážníků konstatovat, že nic podobného ještě neviděl. „Muž běsnění vysvětlil tím, že chtěl odpojit instalovanou kameru, která podle něj mohla neoprávněně nahrát pana doktora,“ upřesnil mluvčí městské policie.

Prý si dal nejspíš pervitin

Strážníci se ho zeptali, jestli si dal alkohol, drogy nebo se léčí s duševními potížemi. Nejdříve to odmítl, ale po chvíli si podle Ghanema vzpomněl, že před vstupem do nemocnice si dal „nejspíš pervitin“. Hlídka městské policie požádala pracovníka ostrahy, aby zkontroloval i další objekty. Strážníci současně oslovili personál všech dotčených oddělení a operačních sálů s prosbou o ověření, jestli nečelí výpadku proudu nebo odpojení přístrojů.

Škoda se upřesňuje

„Stalo se to v technickém zázemí nemocnice, jejíž chod naštěstí tato událost neovlivnila. Následky vandalova řádění jsou již odstraněny a způsobená škoda se teď upřesňuje,“ sdělil mluvčí svatoanenské nemocnice Jiří Erlebach. Také on žádnou podobnou událost za dobu svého působení ve zdravotnickém zařízení nepamatuje. Dopadeného pachatele předali strážníci policistům, protože je podezřelý z trestného činu poškození cizí věci.