03. 02. 2023 Dnes má svátek Blažej

To tu ještě nebylo! Muž se zákazem řízení se ptal strážníků, jaké jméno má uvedeno na dokladu

Foto:

ilustrační - redakce (MOŠ)

Jen samé lži a velká dávka drzosti. Tak by se dal charakterizovat řidič fiatu, který v úterý před půlnocí zkoušel brněnské strážníky z trpělivosti. Vše začalo tím, že muž za volantem nerespektoval dopravní značku, a před budovou pošty vjel bez patřičného povolení do zákazu vjezdu.

„Strážníci ho tedy nejprve vyzvali k předložení dokladů, už samotné ověření totožnosti se ale zdálo být nepřekonatelnou bariérou. Muž měl u sebe pouze řidičský průkaz a osvědčení o registraci vozidla. Hlídka si ale hned všimla, že fotografie na dokladu nekoresponduje s jeho skutečnou podobou, chtěla od něj tedy slyšet jeho pravé jméno,“ popsala mluvčí strážníků Markéta Skřivánková.

A v tento moment se začala odehrávat nekonečná série lží a výmluv

Pětatřicetiletý řidič strážníkům bez váhání řekl křestní jméno, které ale záhy změnil na jiné. Na jejich dotaz, jaké je jeho příjmení, se nezdráhal hlídky zeptat, co přesně je uvedeno na řidičském průkazu, protože to očividně nevěděl.

„Svou zmatenost pak obhajoval tím, že si pravděpodobně s kamarádem museli prohodit doklady. Jenže strážníkům nedokázal říct ani jméno svého známého a musel mu kvůli tomu zavolat. Své nedůvěryhodné chování ještě vyšperkoval vysvětlením, že řidičské oprávnění vlastní poměrně krátkou dobu. Ověřením jeho osobních údajů přivolanými policisty ale zakrátko vyšlo najevo, že právě tento muž má zákaz řízení a řidičský průkaz, kterým se prokazoval, byl v evidenci mezi hledanými. Stal se tak podezřelým ze spáchání trestného činu,“ uzavřela Skřivánková.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT