Je to dílo mimozemšťanů nebo sofistikované vandalství? Na fotbalovém hřišti v Zakřanech na Brněnsku se v těchto dnech objevily trojcípé hvězdy. Je jich šestačtyřicet a jsou vytvořené zřejmě kyselinou podle šablony. Škoda dosáhla 40 tisíc korun, po pachateli pátrá jihomoravská policie, uvedl její mluvčí Bohumil Malášek.

Pracoval se šablonou a chemikálií

Nepochopitelný pohled poskytl nejen fotbalistům ze Zakřan zatím neznámý pachatel. „Na jejich hrací ploše vytvořil šestačtyřicet obrazců ve tvaru trojcípé hvězdy. Takto pravděpodobně za použití šablony a velmi silné chemikálie dokonale poničil na více než polovině hřiště hýčkaný trávník,“ upřesnil Malášek. Hvězdy leckomu připomínají znak známé automobilky nebo vrtule z větrných elektráren.

Škoda je za 40 tisíc korun

Fotbalisté nyní řeší, jak co nejrychleji a nejefektivněji poničený trávník obnovit, aby mohli na kvalitním hřišti dále trénovat a hrát mistrovská utkání. Hledají také důvody, co mohlo vandala vést k nezvykle zvláštnímu jednání. Řeší také otázku, jakým způsobem nahradí neočekávanou čtyřicetitisícovou škodu. Mnozí s notnou dávkou fantazie za obrazci vidí možný vzkaz či zprávu mimozemské civilizace.

Najdou se svědci s informacemi?

V obci čítající kolem 800 obyvatel vyvolalo poničení hrací plochy fotbalistů poměrně velký ohlas. „Kdo by mohl poskytnout nějaké informace ohledně zničené trávy na hřišti, ať předá zprávu komukoli z TJ Sokol Zakřany nebo na obecní úřad,“ děkoval na sociální síti případným svědkům Zdenek Valach. Podle Lucie Přibylové to zase musel udělat vandal, který vůbec netuší, jakou práci dá vypiplat pěkný fotbalový trávník.