fbpx
22. 03. 2023 Dnes má svátek Leona

Ukrajinský konzulát v Brně museli kvůli podezřelé zásilce opustit zaměstnanci

Ukrajinský konzulát v Brně v Barvičově ulici evakuovali dopoledne kvůli podezřelé zásilce. Pryč z budovy muselo šest zaměstnanců. 
img-20221202-wa0002

Zavřená je i místní komunikace, evakuovala se také blízká školka. Podle policie zásilka typově odpovídá těm, které byly zachyceny ve Španělsku. Tam v minulých dnech odhalili několik dopisových bomb, jejichž zaslání zřejmě souvisí s ruskou agresí na Ukrajině, potvrdila to také konzulka Anna Prošková.

Z ukrajinského ministerstva zahraničí měl konzulát informaci, na co si dávat pozor. Když dnes v poště pracovníci uviděli balíček s charakteristickým znakem, zavolali policii. Dorazila prakticky okamžitě, uvedla konzulka.

„Naše konzulka v Brně zavolala policii, nějaký balíček, který došel, vypadal podezřelý. Policie dorazila hned a hned začala pracovat. Konzulát i přilehlé budovy byly evakuovány, čeká se na výsledky šetření policie,“ řekla mluvčí ukrajinské ambasády v Praze Tetiana Okopna. Řekla, že jsou vypracovány bezpečnostní protokoly, které všechny zastupitelské úřady musejí dodržovat. Máme na velvyslanectví člověka, který je za to zodpovědný, na konzulátu v Brně je za to zodpovědná právě konzulka, která se řídila pokyny, které byly nastaveny,“ uvedla mluvčí.

Na událost upozornil na twitteru týdeník Respekt. „Jde o podezřelý předmět, zjišťujeme, o co by se mohlo jednat. Z budovy se evakuovali zaměstnanci, šest lidí,“ uvedl na začátku zásahu Chaloupka. Na twitteru policie uvedla, že podezřelá zásilka typově odpovídá těm, které byly zachyceny ve Španělsku. „Zásilku pomocí RTG kontrolujeme. Budovu a nejbližší okolí včetně mateřské školky jsme spolu s hasiči evakuovali,“ uvedli policisté.

Vyzvali také všechny pracovníky konzulátů v ČR a obchodních společností vyrábějících zbrojní materiál, aby byli maximálně obezřetní při kontrole došlé pošty a při jakýchkoliv pochybách volali linku 158.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT