Na 196. kilometru D1 v Brně se dnes ve směru na Prahu srazily tři dodávky. Nehoda byla bez zranění, jedna z nich ale převážela migranty, kteří z ní utekli. Asi třicetičlennou skupinu policisté následně dohledali. Policie o tom informovala na sociální síti X, dříve twitteru. Po řidiči a pravděpodobném převaděči policisté dál pátrají.

Třicet uprchlíků vypátrali v Havránkově ulici

Nehoda se stala kolem 11. hodiny, před 14. hodinou bylo místo podle webu Ředitelství silnic a dálnic Dopravniinfo.cz průjezdné se zvýšenou opatrností. „Jedno z aut převáželo migranty. Ti z místa utekli. Asi třicetičlennou skupinku osob policisté dohledali v Havránkově ulici. V okolí pátráme i za pomoci vrtulníku,“ uvedla policie.

Zajistili dvě skupiny cizinců

Policisté doplnili, že na místě zajistili dvě skupiny cizinců. Stalo se tak v brněnských Dolních Heršpicích nedaleko obchodního centra. „Postarali jsme se o tři desítky osob včetně třinácti dětí. Nadále pátráme po řidiči a pravděpodobném převaděči,“ sdělili policisté. Dětem i dospělým rozdávali vodu a občerstvení. Podle webu Dopravniinfo.cz se zprůjezdnění místa nehody odhadovalo na 15. hodinu, ovšem kolony byly z místa hlášené ještě později během odpoledne.