Agresivní mladý pár, který má na svědomí surový útok na ženu, hledá od prosince policie. Útok se odehrál na zastávce MHD v brněnských Štýřicích. Policisté hledají svědky události, kteří by jim mohli pomoci s dopadením pachatelů a vyřešením případu. Výzvu včetně videozáznamu z tramvaje, na němž jsou zachyceni podezřelí, zveřejnil policejní mluvčí David Chaloupka na webu.

Začali ji napadat

Mladá žena si prožila nepříjemnou zkušenost v prosinci loňského roku. Vracela se z firemního večírku a na zastávce Vsetínská čekala na příjezd tramvaje. Na stejnou zastávku po chvíli přišel také mladý pár. „Ti se měli chovat velmi hlučně a čekající ženu začít bezdůvodně napadat, nejprve verbálně a později i fyzicky,“ upřesnil mluvčí.

Matka malých dětí prosila agresorku, ať s násilím přestane

Agresorka za podpory svého druha měla poškozenou srazit k zemi a tam do ní kopat. „Napadená žena se pod přívalem ran a kopu velmi bála o své zdraví a agresorku prosila, aby ji nechala, že má doma malé děti. Útok však ukončil až následný příjezd tramvaje,“ uvedl Chaloupka.

Hledají svědky události

Zraněná žena musela po útoku vyhledat lékařské ošetření. Policisté případ prověřují pro podezření z trestného činu vydírání a ublížení na zdraví.  Kriminalistům se podařilo zajistit kamerový záznam z tramvaje. Na něm jsou zachyceny osoby, se kterými by policisté potřebovali mluvit, mohou jim totiž k případu podat důležité informace. „Pokud osoby na videu poznáváte, volejte na linku 158. Na stejném čísle se policistům mohou přihlásit také další případní svědkové,“ dodal mluvčí.