Městské divadlo Brno připravuje na příští středu program pro jedinečný večer, při kterém se na jednom pódiu u klavíru potká Zdenek Merta a Leona Machálková. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informovala mluvčí divadla Kateřina Vižďová.

Zdenek Merta není jen známý a úspěšný skladatel a klavírista, ale také zpěvák, showman, vtipný společník a zábavný vypravěč. Diváci Městského divadla Brno jej velmi dobře znají i jako zdatného moderátora neobvyklé divadelně-hudební talk show Zdenek Merta u klavíru.

„Již od roku 2017 si Zdenek Merta do svého pořadu zve významné osobnosti české a slovenské hudební scény. Díky tomu mohli diváci na Činoherní scéně vidět a slyšet například Romana Dragouna, Vojtěcha Dyka, Petra Jandu, Zoru Jandovou, Michaela Kocába, Vašo Patejdla, Michala Pavlíčka, Ondřeje Rumla, Jiřího Schmitzera, Kamila Střihavku a mnoho dalších,“ popsala Vižďová.

Nejnovější setkání s bravurním a nápaditým talk masterem se uskuteční ve středu 15. března 2023 v 19.00 hodin na Činoherní scéně MdB a jako Mertův speciální host tentokrát pozvání k vystoupení přijala zpěvačka Leona Machálková.

„Je mi sympatická už proto, že pochází z Přerova, což je předměstí mé rodné vesnice Veselíčka – jsme tedy krajané. Společnou minulost máme i v divadle Semafor – to bych rád v našem brněnském představení akcentoval. Leonino vibrační číslo je sedm a sedmičky mají kromě jiného předpoklady velkého a projasněného talentu. Mohla by to mít tedy celé trochu na háku, ale přesto je mimořádně pilná a odolná, a to se jí vyplácí,“ popisuje Zdenek Merta.

Na přelomu osmdesátých a devadesátých let podle Merty vykukovala z různých, takzvaně menšinových žánrů a vždy to bylo pěkné, dobře zpívala, dobře frázovala.

„Pak se chytla příležitosti být slavnou mainstreamovou zpěvačkou, úplně ji chápu, hvězdnost a velká kariéra jsou lákavé, víme o tom své. Leona dosáhla všelijakých met, měla pěkné prezentace v televizích, hrála hlavní role ve velikých muzikálových produkcích a zároveň neustále rostla. Nepřestala totiž pracovat, její důslednost a perfekcionismus jsou stále udivující. Například výkony ve StarDance či pořadu Tvoje tvář má známý hlas byly obdivuhodné, to je strašně těžké tyto soutěže absolvovat s grácií,“ doplnil Merta.

Merta by ji chtěl v tomto večeru představit v různých podobách, které nejsou veřejnosti tolik známé.

„Milovníci dobré hudby by si tuto jedinečnou událost rozhodně neměli nechat ujít. A pozor – máte pouze jedinou příležitost! Hudební večery Zdenka Merty totiž naše divadlo nereprízuje, díky čemuž se pokaždé jedná o neopakovatelnou a zcela originální záležitost,“ dodala Vižďová.