fbpx
01. 04. 2023 Dnes má svátek Hugo

Mezinárodní JazzFestBrno nabídne 16 koncertů během 13 festivalových večerů

Foto:

JazzFestBrno (archiv) - Richard Bona & Jazz Dock Orchestra

Letošní 22. ročník mezinárodního jazzového festivalu JazzFestBrno se uskuteční od 7. března do 19. května. Nabídne 16 koncertů během 13 festivalových večerů. Festival letos přivítá například kanadskou zpěvačku a pianistku Dianu Krallovou, amerického zpěváka Kurta Ellinga nebo britského bubeníka Simona Phillipse. Novinářům to řekl jeho umělecký ředitel Vilém Spilka.

Festival se odehraje na několika brněnských místech – v Sono Centru, Cabaret des Péchés, Divadle na Orlí, Divadle Husa na provázku a v Zoner Bobyhall. „Na konci června navíc uspořádáme druhý ročník Slavností synkop,“ uvedl Spilka. „To je náš festival ve festivalu, na němž se během jediného večera na třech pódiích v Divadle Husa na provázku vystřídají nejzajímavější projekty z česko-slovenské jazzové scény,“ dodal.

Při tomto večeru podle něj vystoupí například Peter Lipa, Ochepovsky Project nebo Tomáš Sýkora Trio & Aid Kid

Kromě hlavních koncertů festival uspořádá také další doprovodný program, jako například workshop JazzFestBrno dětem, hudební aktivity pro děti od tří let. Vstupenky na koncerty jsou k dispozici přes web festivalu nebo síti GoOut a pohybují se zhruba od 300 korun po asi 2000 korun.

Z dalších interpretů vystoupí například klavírista Emmet Cohen, saxofonista Donny McCaslin nebo kytarista Kurt Rosenwinkel

„První pětice koncertů, kterou jsme zveřejnili loni na podzim, mezi našimi fanoušky silně rezonuje a nyní už zbývají jen poslední vstupenky,“ uvedl výkonný ředitel festivalu Vlastimil Trllo. „Například u koncertu Diany Krall jsou k dispozici pouze vstupenky na stání. Věříme, že obdobný zájem vyvolají i nově zveřejněné koncerty,“ dodal.

Líbí se mi

1
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT