Dnešní Nedělní speciál míří na brněnský kulturní život, který nezastavily ani prázdniny. Na oblíbených letních scénách se koná řada představení pod širým nebem, která rozhodně stojí za pozornost. Nabitý program nabízí Kraví hora nebo Špilberk, menší scéna se otevře také v Líšni. Uskuteční se i nevšední plenérová performance. Magistrát o tom informoval na svém webu.

Divadlo Bolka Polívky hraje na Kraví hoře

Již tradiční součástí léta je venkovní scéna Divadla Bolka Polívky na Kraví hoře. V tamním amfiteátru se pořádají vystoupení až do konce července, nechybí mezi nimi ani letošní novinka v repertoáru divadla DADA Revue. Vstupenky jsou stále k mání i na další inscenace jako DNA, Šašek a syn či Proslov. Kompletní rozpis přináší Divadlo Bolka Polívky zde.

Ožil i Špilberk

Velké akce se dějí také na Špilberku, který hostí Letní shakespearovské slavnosti 2023. Díla světoznámého klasika, k nimž se řadí například Hamlet, Jak se vám líbí nebo Sen noci svatojánské, se hrají vždy od 20.30. Program zakončí 7. srpna Macbeth. O termínech a vstupenkách informují organizátoři na svých webových stránkách.

Festival na velkém nádvoří a pohádky na letní scéně

Brněnský hrad ovšem nebude pouze dějištěm divadelních představení. Připravuje se také festival Špilberk, jenž nabídne sérii koncertů 20., 23., 24. a 27. srpna. Ambicí pořadatelů je, aby posluchači díky spojení velkých symfonických děl s jinými žánry lépe poznali svět klasické hudby. Lístky jsou aktuálně k dispozici na tři ze čtyř večerů. Letní scéna Špilberku dále nabídne výpravnou činoherní pohádku Popelka a vystoupení čtyř travesti umělkyň a dvou tanečníků Travestie cabaret Brno – Pod hvězdami. I na tato uvedení je možné sehnat lístky online.

Divadlo Líšeň hraje na Dvorkové scéně

Při festivalu Čtvrtstoletí Divadla Líšeň se chystají dvě loutkové inscenace, které se budou konat na Dvorkové scéně na adrese Obecká 13. Hra Žabáci se uskuteční 11. srpna, 18. srpna na ni naváže představení Andělé z lesa. Líšeňské divadlo díla blíže popisuje v letním kalendáři.

Performance v plenéru

S plenérovou performancí nazvanou I AM IMPORTANT vystoupí nezávislá tvůrčí platforma CO.LABS. Hlavním tématem je ženství v dnešní společnosti. „Představení jsme odehráli například na medláneckém letišti nebo v Lužánkách, lokace pro srpnovou událost se ještě řeší,“ upřesnil režisér Juraj Augustín. Akce se plánuje na 26. srpna od 19 hodin a vstup si lze zajistit online.

Letní program má i Národní divadlo Brno

Kulturní program na léto zveřejnilo také Národní divadlo Brno, o němž jsou všechny důležité informace pohromadě zde.