Už více než šest let se ve VIDA! science centru konají večery pro dospělé VIDA! After Dark, které nabízí expozici po setmění, bar, hudbu a speciální program. Ve čtvrtek 3. března od 19.00 se tato akce uskuteční už počtyřicáté.

Program má pokaždé jiné téma. Tentokrát se zaměří na ekologii a udržitelnost. „Ukážeme si, jak o těchto složitých tématech přemýšlet. Proč je důležité vnímat souvislosti a odlišovat mýty od skutečnosti. Nečekejte jednoduché odpovědi. Ale určitě také nepropadnete ekodepresi! Dozvíte se spoustu zajímavostí a užijete si naše exponáty i bouřlivé debaty s výborným drinkem v ruce,“ informovala zpravodajský portál BRŇAN hlavní koordinátorka akce Kateřina Tomanová.

VIDA! na akci pozvala i zajímavé hosty. Nadace Veronika nabídne ekologickou poradnu, bezobalový obchod BEZZ nechá zájemce nakouknout pod pokličku svého podnikání a Petr Holík z projektu Fakta o klimatu vystoupí s poutavou přednáškou. Ta má za cíl odhalit polopravdy komplikující debaty o klimatické změně.

K tématu přispěje i promítání dokumentu reportérů Voxpot s názvem Vítr, slunce a revoluce: Evropa na cestě k záchraně klimatu. Zájemci se po zhlédnutí můžou zapojit i do diskuse s tvůrci.

Na účastníky čekají i další body programu. „Odhalíte praktiky greenwashingu, prozkoumáte budoucnost energetiky a zjistíte, jestli poznáte rozdíl mezi vodou z kohoutku a tou z alpského ledovce. Vyzkoušíte si také, jak se žije slepicím v klecích, nebo si sestavíte dokonalý outfit pouze ze sekáčových úlovků,“ přiblížila program večera Tomanová.

Lidé se také dozví, jak vznikají mikroplasty a proč je tak problematické je vylovit z oceánu. Spočítají si vlastní uhlíkovou stopu a vyrobí si přírodní šampon nebo náušnice ze zbytků PET lahví.

Proniknou do skutečného významu označení eko, bio, cruelty free či vegan. Jak se některá z nich využívají při pěstování kávy, si ověří na výstavě COFFEE, která bude po celý večer zpřístupněná.

A chybět nebudou ani drinky baru Úplně všude, hudba a chytrá zábava. Vstupné na akci VIDA! After Dark je sto korun.