Agresivní jízdu řidiče policie v Brně ukončila výstřely do pneumatik

Řidiče nedokázal zastavit ani zátaras.

  • Foto

    redakce (MOŠ) ilustrační

Agresivní jízdu řidiče v Brně ukončila policie výstřely do pneumatik, předtím ho nedokázal zastavit ani zátaras. Devatenáctiletý řidič, který měl už dřív uložen zákaz řízení, skončil ve vazbě, hrozí mu šest let vězení za násilí proti úřední osobě a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Vše začalo v Podivíně na Břeclavsku v noci z pátku na sobotu, kdy chtěli policisté zkontrolovat vůz, který je předjel s rozsvícenými dálkovými světly. Řidič podle policejního mluvčího ale nezastavil a se dvěma spolujezdci agresivní jízdou pokračoval po dálnici směrem na Brno.

"Tam už se k jeho pronásledování přidaly další policejní hlídky. Řidič opakovaných výzev k zastavení nedbal a postavený zátaras v Plotní ulici objel," uvedl Pavel Šváb, policejní mluvčí.

Jízda skončila na parkovišti u obchodního domu v Tkalcovské ulici. Tam muž sice zastavil, když se ale k vozu přiblížili policisté, znovu se rozjel. Poškodil přitom auto městské policie.

"Policisté vozidlu prostřelili dvě pneumatiky, přesto stačil řidič ještě čelně narazit do vozidla dálniční policie. Poté byl zpacifikován," uvedl Šváb.

Při prověřování kriminalisté zjistili, že dotyčný byl už letos trestán za ohrožení pod vlivem návykové látky, přičemž uložený zákaz řízení už jednou porušil a byl za to také odsouzen. Devatenáctiletého muže policie ještě o víkendu obvinila ze zločinu násilí proti úřední osobě a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Skončil ve vazbě, hrozí mu až šestiletý pobyt ve vězení.