Akvabely budou bojovat o domácí tituly a naději pro Tokio

  • Foto

    redakce (MOŠ)

V brněnském bazénu za Lužánkami za pár hodin startuje mistrovství České republiky v synchronizovaném plavání. Šampionát bude pro domácí špičku zároveň testem před Světovým pohárem, který bude na konci dubna hostit dějiště příští olympiády Tokio. Ani za rok by české akvabely v Japonsku nechtěly chybět.

Jako vždy bude reprezentace upírat naděje zejména k soutěži dvojic, v níž se Češky zúčastnily pěti předchozích olympijských her. Pětinásobná účastnice OH Soňa Bernardová už ale působí jako trenérka a její partnerka Alžběta Dufková přestoupila z Tesly Brno do konkurenčního Neptunu Praha.

V Praze si našla Dufková partnerku v Alici Pavlíčkové, s níž byla loni čtvrtá na SP v Syrosu. A letos by mohla do špičky dostat loni osmou juniorku ze sólového závodu na ME Vendulu Mazánkovou. Ve hře zůstává ale i talentovaná Eliška Hodová z Tesly Brno, která ale kvůli nemoci na šampionátu startovat nebude. Na MČR tak sejde z očekávaného přímého souboje hlavních uchazeček o místo v reprezentaci pro olympijskou kvalifikaci a složení nové dvojice je zatím nejisté. Český šampionát začne dnes  ve 13:30 a v neděli bude pokračovat od 9:00.