Anna Polívková se připravuje na novinku s názvem Proslov, vystoupí s ní v divadle svého otce

  • Foto

    Salim Issa

Proslov – one woman stand-up Anny Polívkové, tak zní název novinky, na kterou se připravuje herečka Anna Polívková. Premiéru bude mít už zítra v brněnském Divadle Bolka Polívky. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informoval mluvčí divadla Michal Adamík.

Proslov bude první divadelní premiérou letošního roku, začátek je ve středu od 19:00 hodin. „Pohybový one woman stand-up s Annou Polívkovou charakterizují otázky: Je možné najít slova odhalující tajemství vesmíru, zázrak stvoření, smysl života? Pokusila se o to... Chtěla by říct všechno... Změnit svět... Zachránit lidstvo... Podaří se jí to?,“ popsal Adamík.

Inscenace vznikla ve spolupráci s divadlem La Fabrika a vedle Anny Polívkové se na ní režijně podílela Jana Burkiewiczová. A proč právě Proslov?

„Protože se v tom představení moc nemluví. Připadá mi totiž, že se často říkají věty s dobrým úmyslem, ale už je jich nějak moc a ztrácejí svou sílu. Hlavní postava – tedy vlastně já – chce říci svůj proslov, ale slova, která zvolila, se jí přestanou líbit. Ujmou se jí pochybnosti, a tak se pokusí vyjádřit jinak," uvedla k premiéře Anna Polívková.

Anna Polívková vystupuje v Divadle Bolka Polívky pravidelně. Na jevišti oblíbené brněnské scény byla dosud k vidění především spolu se svým otcem Bolkem Polívkou v komediích Variace na chlast a DNA. Vystupuje také v pravidelném občasníku Re:kabaret Re:start Live!.